20 Kasım 2018

‘YÖNETİM BİR EKİP İŞİDİR’


Sakarya Valiliğine atanan Ahmet Hamdi Nayir, dün göreve başladı. Vali Nayir, tüm kurumlarla insan odaklı çalışacaklarını ifade ederek, “Yönetim bir ekip işidir. Makamlar ise ulaşılabilir olmalıdır” dedi

Kütahya Valiliğinden Sakarya Valiliğine atanan Nayir için Valilik önünde karşılama töreni düzenlendi. Karşılama törenine Vali Yardımcıları, Resmi Kurum Müdür ve yetkilileri, STK Temsilcileri ve valilik personeli katıldı.

TEK TEK TANIŞTI
Valilik girişinde Tören Mangasını selamlayan Vali Nayir, ardından törene katılanlarla tek tek tokalaşarak tanıştı. Törenin ardından makamına geçen Vali Nayir, burada yaptığı açıklamada, kendisine bu görevi yapma onurunu veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarını sundu.


GÖZÜM ODAKLI ÇALIŞKA
Makama geçerek, devir teslim evraklarını imzalayan Vali Ahmet Hamdi Nayir, kısa bir konuşma yaptı. 1954 yılında il olan Sakarya'da görev yapan 24. vali olduğunu belirten Nayir, "Valilik olarak kaymakamlarımızla birlikte ilimizde yürüteceğimiz bütün faaliyetlerimizde insan odaklı bir çalışma olacağını, çözüm odaklı çalışacağımızı belirterek başlamak istiyorum. Yürüttüğümüz kamu görevlerinde, bizlerin idaresindeki bütün kurumlarının öncelikle halkımızın en acil ihtiyaçlarından başlayarak çözüm odaklı olarak çalışmamız gerektiğine inanıyoruz." ifadelerini kullandı.


ULAŞILABİLİR MAKAMLAR
Yönetimin bir ekip işi olduğunu, merkezi yönetim, yerel yönetim, üniversiteler, sivil toplum kuruluşlarıyla, basınla iş birliği yapıldığı, iyi bir ekip oluşturulduğu takdirde başarıya ulaşılacağını anlatan Nayir, Sakaryalıların ihtiyaçlarını karşılarken bu birlikteliği sağlamaya yönelik gayret içerisinde olacaklarını vurguladı. Nayir, başta Valilik olmak üzere kaymakamlıklar ile kamu kurum ve kuruluşlarının halka açık, halkın taleplerini dinleyen, ulaşılabilir makamlar olması gerektiğine değinerek, yürütülecek çalışmaların bu çerçevede ilerleyeceğini sözlerine ekledi. Konuşmasının Vali Nayir, vali yardımcıları ve kurum müdürleri ile ilk toplantısını gerçekleştirdi. İ. Şener SAK
 
8 Kasım 2018 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI