16 Temmuz 2019

DİKBAYIR: HÜKÜMET ZAMLARI GERİ ALMALI


İyi Parti Milletvekili Ümit Dikbayır, kur artışı bahanesiyle yapılan zamların geri alınmamasına tepki göstererek, “Dolar 7 liralardan 5,4 liralara geriledi. Şimdi hükümet olarak yaptığın tüm zamları geri almazsan, asıl sen fırsatçısısın” dedi

İyi Parti Milletvekili Ümit Dikbayır ve İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, Çark Caddesi esnafını ziyaret ederek, sorunlarını dinledi. Bir çok esnaf iş yapamadıklarını ifade ederek, yoğun vergi yükü nedeniyle de sıkıntı yaşadıklarını ifade etti. Dikbayır’a sorunlarını anlatan esnaf, “Bir çok arkadaşımız ‘çalışmasak kardayız’ mantığıyla dükkan kapadı. Yanında 2 çalışanı olanlar 1’e düşürdü. 1 çalışanı olanlar artık yalnız çalışıyor” dedi.
ADALETSİZ SİSTEM
Milletvekili Dikbayır ise vergi sistemi adaletsiz olduğunu belirterek, “Oysa ki bir devletin ekonomisini ayakta tutan, üreticisi ve esnafını desteklemek zorundasınız. Bugün Sakarya’da tüm esnafın ödemesi gereken vergi ve SGK prim ödemelerini hesaplasanız, arkadaş işadamlarınızın, çıkardığınız özel kanunlarla affettiğiniz vergi borçlarından çok daha aşağıda çıkacaktır. Esnafa ve üreticiye vergi ve sigorta primi sopasıyla zulüm yapılmamalıdır” dedi.
FIRSATÇI YAFTASI
Beceriksiz ekonomi politikalarının tüm yükünün üretici ve esnafa yüklenmeye çalışıldığını iddia eden Ümit Dikbayır, “Dolar kuru yükseldi. Üretimin girdi maliyetlerinin hepsine hükümet peş peşe zam yaptı. Elektrik, doğalgaz, akaryakıt ve daha bir çoğu.. Yurt dışından gelen hammaddenin de kur artışı nedeniyle maliyeti arttı. Doğal olarak bir çok ürünün maliyeti arttığı için de fiyatı da arttı. Şimdi sen çıkıp da her yerde esnafa fırsatçı yaftası takamazsın. Dolar 7 liralardan 5,4 liralara geriledi. Şimdi hükümet olarak yaptığın tüm zamları geri almazsan, asıl sen fırsatçısısın” diye konuştu.
14 Kasım 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI