20 Nisan 2019

'ASGARİ ÜCRETLİYE PARA BULAMADILAR'


Asgari ücretten vergi alınmaması yönünde, İyi Parti’nin verdiği önergenin reddedilmesine tepki gösteren Milletvekili Dikbayır, Her şeye para bulanlar, asgari ücretliye para bulmak istemedi. Türk milleti gör, duy ve öğren. Takdir sizin” dedi.

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan TBMM Başkanlığı’na Meclis Araştırması için bir önerge verdi. Türkkan önergesinde, “İşgücünün önemli bir kısmını oluşturan ancak refah seviyesi açısından beklenen noktada bulunmayan asgari ücretli çalışanların gelir seviyelerinin iyileştirilmesi için ücretleri üzerinden alınan her türlü vergiden muaf tutulmaları gerekmektedir. Bu kapsamlı çalışmanın temelini oluşturması ve asgari ücretli çalışanlarla ilgili detaylı bilgi havuzuna ulaşılması amacıyla meclis araştırması açılmasını arz ve teklif ederiz” dedi.
AKP VE MHP RED
Önerge TBMM Genel Kurulu’nda oylamaya sunuldu. AKP’nin red oyu kullandığı oylamada MHP Milletvekilleri de çekimser oyu kullanınca, Meclis Araştırması açılması ile ilgili önerge reddedilmiş oldu. Ülkemizde milyonlarca dar gelirli kişiyi ilgilendiren böylesine önemli bir konuda çalışmalara temel oluşturması adına Meclis Araştırılması açılmasına bile karşı gelen iktidar ve MHP’nin tutumunu halkın takdirine bıraktıklarını ifade eden İyi Parti Milletvekili Ümit Dikbayır, “İşbirlikleri ve ittifakları Meclis’te devam ediyor. Milletimizin menfaatine olacak böylesine önemli bir konuyu bile siyasete alet ediyorlar. Bu öneri geçseydi asgari ücretliler biraz olsun nefes alacaklardı. Her şeye para bulanlar asgari ücretliye bulmak istemedi. Saflarını, milletimizin yanında olup olmadıklarını bir kere daha belli ettiler. Türk milleti bunu görmeli, duymalı, öğrenmeli. Taktir milletimizindir.” diye konuştu.
 
22 Kasım 2018 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI