20 Haziran 2019

İLK KEZ ADAYLIĞINI YENİHABER’İN DUYURDUĞU YÜCE, DÜN RESMEN AÇIKLANDI: MAHCUP ETMEYECEĞİM


Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün yapılan grup toplantısında ilk kez Yenihaber’in duyurduğu Ekrem Yüce’yi Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıkladı. Yüce, Cumhurbaşkanını mahcup etmeyeceğini söyledi

KAMPANYA BAŞLIYOR
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin dün yapılan grup toplantısında 20 ilin belediye başkan adaylarını açıkladı. Erdoğan, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak ilk kez Yenihaber’in önceki gün duyurduğu Ekrem Yüce’yi açıkladı. Erdoğan, başkan adayı açıklanan şehirlerde seçim kampanyalarının başlayacağını söyledi.
KEYİFLİ BİR SÜREÇ
AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, yaptığı değerlendirmede çok keyifli bir aday adaylığı süreci geçirdiklerini söyledi. Birbirinden güçlü aday adayları olduğunu aktaran Kılıç, tüm adayların görev yaptıkları yerlerde başarılı olduklarını belirtti. Kılıç, "Teşkilatlar olarak Büyükşehir Adayımız Ekrem Bey'in nezaretinde çalışmalarımıza başlayacağız” dedi.
GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ
Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem Yüce ise yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımızı mahcup etmeyeceğim. İl Başkanımızın şemsiyesi altında ve vekillerimizle yoğun bir şekilde çalışarak farklı bir Sakarya’yı sizlere takdim edeceğiz. Sakarya gönül belediyeciliğinin örneği olacak ve hizmetlerin en başında olacak” şeklinde açıklamada bulundu.
OLANDA HAYIR VARDIR
Aday tanıtım toplantısına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ise, sosyal medya hesabından yaptığı değerlendirmede, “Biz inanan insanlarınız. Bir şey olduysa onda hayrı ararız, olanda hayır vardır deriz. Bize düşen dünyaya ve insanlığa karşı iyi olmak ve iyi kalmaktır. Rabbim bizi en zor anında adil olan kullarından eylesin” diye yazdı.

Koordinasyon toplantısı yaptılar
AKP’de Ekrem Yüce’nin isminin açıklanmasının ardından ilk koordinasyon toplantısı Ankara’da gerçekleştirildi. Toplantıya Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Milletvekilleri Çiğdem Erdoğan Atabek, Kenan Sofuoğlu ve Rıdvan Duran, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce, AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, kadın ve gençlik kollarının başkanları katıldı. Toplantıda seçim sürecinde yapılacak çalışmaların masaya yatırıldığı öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün AKP Grubunda 20 ilin belediye başkan adaylarını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak ilk olarak gazeteniz Yenihaber’in duyurduğu Çaykur Genel Müdürü Ekrem Yüce’yi gösterdi. AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, yaptığı açıklamada, çok keyifli bir aday adaylığı süreci geçirdiklerini söyledi. Birbirinden güçlü aday adayları olduğunu aktaran Kılıç, tüm adayların kendini ispatladığını, görev yaptıkları yerlerde başarılı olduklarını belirtti. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ÇAYKUR Genel Müdürü Yüce'yi aday gösterdiğini hatırlatan Kılıç, "Her zaman hazır olduğumuz gibi teşkilatlar olarak sonuna kadar Büyükşehir Başkan Adayımız Ekrem Bey'in nezaretinde çalışmalarımıza başlayacağız. Kısa zaman sonra da 16 ilçe adayımız belli olacak. Hep beraber zaten sahadayız. Bundan sonra mücadelemizi arttırarak devam edeceğiz. Adayımızın tüm Sakarya'ya hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
FARKLI BİR SAKARYA
Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem Yüce de yaptığı açıklamada, “Liderimiz, gönlümüzün Başkanı, dünya lideri, Cumhurbaşkanımızın yürekten şükranlarımı arz ediyorum. Mesai arkadaşlarına, Genel Başkan Yardımcılarına ve milletvekillerime şükranlarımı arz ediyorum. Ben de Cumhurbaşkanımızı, bilin ki mahcup etmeyeceğim. Sakarya’da İl Başkanımızın şemsiyesi altında bütün ekiplerimizle milletvekillerimizle yoğun bir şeklide farklı bir Sakarya’yı sizlere takdim edeceğiz. Sakarya gönül belediyeciliğinin örneği olacak ve hizmetlerin en başında olacak” dedi. 

EKREM YÜCE KİMDİR?

Ekrem Yüce, 1954 yılında Sakarya'nın Geyve ilçesi Çengel köyünde doğdu. Lise öğrenimini Adapazarı İmam Hatip Okulu'nda tamamlayan Yüce, Erzurum Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Kültür Teknik ve Makine Bölümü'nü bitirdi.
Diyanet Teşkilatı ve Vakıflar Genel Müdürlüğü ile Türkiye Zirai Donatım Kurumu Genel Müdürlüğü'nde 1975-1978 yılları arasında memuriyetini sürdüren Yüce, Adapazarı Belediyesi'nde Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 
Çay İşletmeleri'nin (ÇAYKUR) farklı birimlerinde çalışan Yüce, 1999-2003 yılları arasında Erenler Belediye Başkanlığı yaptı. 
Türkiye Güreş Federasyonu, Türkiye Dağcılık Federasyonu ve Türkiye Judo Federasyonu'nda yönetim kurulu üyeliği görevlerinin yanı sıra, 2012-2018 yılları arasında Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı görevini alan Yüce, son olarak ÇAYKUR Genel Müdürlüğü yaptı. Yüce, 2 çocuk babası. 
28 Kasım 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI