23 Temmuz 2019

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YAVUZ’DAN MAKAM UYARISI: GELİYORSANIZ GİDECEKSİNİZ


AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, makamların geçici olduğunu vurgulayarak, “Bir yere geliyorsanız çaresi yok gideceksiniz Eğer gitmek istemiyorsanız bir yere gelmeyeceksiniz” dedi. Yavuz ilçelerinde yakında açıklanacağını söyledi

KİMLER TOPLANTIDAYDI
AKP’de Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce’nin karşılanmasının ardından Ormanpark’ta bir basın toplantısı düzenlendi. Basın toplantısına AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Milletvekilleri Recep Uncuoğlu, Çiğdem Erdoğan Atabek ve Kenan Sofuoğlu, AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce, il kadın ve gençlik kolları başkanları, il yönetim kurulu üyeleri ve aday adayları katıldı.
EN İYİ HİZMET VURGUSU
AKP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce ise yaptığı konuşmada, “Bizim görevimiz bu yürüyüşte eksik bir şey varsa tamamlayacağız. Doğrular üzerine bina ederek yanlışlara asla müsaade etmeyeceğiz. Gönül belediyeciliğinde herkesle bir araya geleceğiz. Hepimiz el ele, omuz omuza çalışacağız. Hatamız olursa bizi hemen uyarmanızı istiyorum. Yanlış yapmak gibi niyetimiz ve hesabımız yok. Sakarya hizmetin en iyisine layık” dedi.
HUMMALI BİR ÇALIŞMA
AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ise aday belirlemede uzun süredir hummalı bir çalışma yürüttüklerini ifade etti. Halka hizmetin, dava bilinciyle yapılması gerektiğine işaret eden Yavuz, sürecin bayrak yarışı olarak görülmesi gerektiğine değindi. Yavuz, “Geliyorsanız bir yere gideceksiniz çaresi yok. Bir yere geliyorsanız gideceksiniz. Eğer gitmek istemiyorsanız bir yere gelmeyeceksiniz. Bütün unsurlarımız bu bilince sahip” dedi.
7 BAŞKAN İSTİFA ETTİ
Yavuz, "Adaylarımız çok erken bir tarihte açıklandı. İlçelerimiz de yakında açıklanmaya başlıyor. Önümüzde sindire sindire süreci kurgulayabileceğimiz bir zaman dilimi var" dedi. Sakarya'da partisinin 7 ilçe başkanının belediye başkanlığı için istifa edeceği bilgisini paylaşan Yavuz, "Kimler devam eder kimler devam etmez bilemeyiz. Parti çalışmalarını sürdürüyor. Cumhurbaşkanımızın başında olduğu bir heyet son kararı verecek” diye konuştu.

AKP’de Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce’nin karşılanmasının ardından Ormanpark’ta bir basın toplantısı düzenlendi. Basın toplantısına AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Milletvekilleri Recep Uncuoğlu, Çiğdem Erdoğan Atabek ve Kenan Sofuoğlu, AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce, il kadın ve gençlik kolları başkanları, il yönetim kurulu üyeleri ve büyükşehir aday adayları katıldı.
HERKES MEMNUN OLDU
AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, Ekrem Yüce’yle ilgili, “Ekrem Bey doğup büyüdüğü şehirde hizmet etmeye geldi. Önümüzde 4 ay gibi bir süreç var. Sayın Cumhurbaşkanımız bizden 17-0’ı sürdürmemizi istedi” dedi. Milletvekili Kenan Sofuoğlu, Ekrem Yüce’yi milletvekilliği adaylığında tanıdığını belirterek, “Ekrem Bey’in ismi açıklanınca herkes memnun oldu. Ben gücümüze güç katacağına inanıyorum” dedi.
BU BİR BAYRAK YARIŞI
Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek ise, “Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız hepimizin kıymet verdiği abimiz dediği bir isim. Güzel bir bayrak teslimi olacağına inanıyorum” dedi. AKP Milletvekili Recep Uncuoğlu ise aday adaylarına teşekkür ederek, “Hepsi çok centilmence ve güzel bir süreçle yarışı tamamladılar. Ben onların emeklerine teşekkür ediyorum. Ekrem Yüce başkanımız bu davada yıllarını vermiş bir isim. Sakarya’nın geleceğine çok ciddi katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Sadece sandıkları değil, her bir insanın gönlünü kazanarak hizmete devam edeceğiz” dedi.
NASİP VAKİTLE BAĞLANTILIDIR
AKP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce ise yaptığı konuşmada, ‘Nasip vakitle bağlantılıdır. Bu konuda katkısı olan ve nasibin vaktinin gelmesine etkisi olanlara teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımız bize önemli bir sorumluluk yükledi. 17 belediyemizin tamamında AK Parti kazanmalı” dedi. Yüce, “Ben bugüne kadar hizmeti olan herkese çok teşekkür ediyorum. Bizim görevimiz bu yürüyüşte eksik bir şey varsa tamamlayacağız. Doğrular üzerine bina ederek yanlışlara asla müsaade etmeyeceğiz. Gönül belediyeciliğinde herkesle bir araya geleceğiz. Hepimiz el ele, omuz omuza çalışacağız. Eğer bir hatamız olursa bizi hemen uyarmanızı istiyorum. Yanlış yapmak gibi niyetimiz ve hesabımız yok. Sakarya hizmetin en iyisine layık” dedi.
HUMMALI BİR ÇALIŞMA
AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, uzun süredir hummalı bir çalışma yürüttüklerini ifade ederek, “Birkaç tane ilde 'son bir kez daha anket yapalım' dendi ve başka bir takım mülahazalarla şimdilik kaldı. Yine bir takım illerin ilçelerine kadar inildi” dedi. Aday belirleme süreçlerinde birçok anket yapıldığını aktaran Yavuz, mümkün olan en isabetli adayı tercih etmek üzere gayret sarf ettiklerini anlattı. Yavuz, “Son dönemece girinceye kadar son 10 günde iki anket yapıldı. Derdimiz mümkün olan en isabetli adayı tespit etmek istiyoruz” dedi.
DAVA BİLİNCİ ÖNEMLİ
Halka hizmetin, dava bilinciyle yapılması gerektiğine işaret eden Yavuz, sürecin bayrak yarışı olarak görülmesi gerektiğine değindi. Yavuz, “Geliyorsanız bir yere gideceksiniz çaresi yok. Bir yere geliyorsanız gideceksiniz. Eğer gitmek istemiyorsanız bir yere gelmeyeceksiniz. Bunun bir bayrak yarışı olduğunuzu düşünmeliyiz. Bütün unsurlarımız bu bilince sahip.
TARİHİN EN ÖNEMLİ LİDERİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı dünyanın, tarihin en önemli lideri olarak gördüklerini vurgulayan Yavuz, "AK Parti'yi dünyanın en önemli markası olarak görüyoruz. Eğer Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti olmasaydı, bugün gerçekleşen birçok şeyin hayalini bile kuramazdık. Sayın Cumhurbaşkanımız başımızda olmasa önümüzdeki süreçte o yeni ufukların heyecanını bu kadar net kuramazdık. Allah'ın izniyle el birliği içerisinde çok daha iyilikler güzellikler sayın Cumhurbaşkanımız başımızdayken yaşayacağız. Biz de onun bir neferi olarak ondan yük almaya çalışacağız." ifadelerini kullandı. 
İLÇELERİMİZ YAKINDA
Yavuz, il belediye başkanlarının yanı sıra ilçe belediye başkanlıkları için aday belirleme süreçlerinin devam ettiğini dile getirerek, "Adaylarımız çok erken bir tarihte açıklandı. İlçelerimiz de yakında açıklanmaya başlıyor. Seçim koordinasyon merkezlerimizi kurduk, yavaş yavaş çalışmalara başlayacağız. Erken olması nedeniyle rahatız, önümüzde sindire sindire süreci kurgulayabileceğimiz bir zaman dilimi var." dedi. 
SON KARAR HEYETİN
Sakarya'da partisinin 7 ilçe başkanının belediye başkanlığına aday adayı olmak için istifa edeceği bilgisini paylaşan Yavuz, şunları kaydetti: "Kimler devam eder kimler devam etmez bilemeyiz. Parti çalışmalarını sürdürüyor. Sonuçta Cumhurbaşkanımızın başında olduğu bir heyet son kararı verecek. O karar ne olursa olsun iyi ve isabetli karar olarak tarafımızdan algılanacak. O kararın arkasında kenetleneceğiz. Şu anda bizim 60 ilin içerisinde 16 yerin belediye başkanı, eskilerde teşkilatta görev yapmışlardandır. Bu partide nasıl bir vefa olduğunu görmemiz gerekir." Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösterilen Ekrem Yüce'nin, hem belediye hem de devlette önemli deneyimler kazandığını belirterek, güzel bir sinerji oluşturarak başarı elde edeceklerini kaydetti. 
3 Aralık 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI