22 Mayıs 2019

LEVENT BÜLBÜL'DEN 'TÜRKİYE CUMHURİYETİ' VURGUSU


MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül, "Kamu kurum ve kuruluşlarında yer alan ve yer almaya devam eden T.C. ifadesinin, "Türkiye Cumhuriyeti" olarak açık bir şekilde ifade edilmesi bizim için daha uygundur" dedi

TBMM Genel Kurulu'nda konuşan MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül, Türkiye'nin yakın geçmişte yaşadığı çözülme sürecinde, "T.C." kısaltmalarının kamu kurumlarından sökülmeye çalışıldığı dönemde, Milliyetçi Hareket Partisi'nin bu duruma çok net ve en ağır şekilde tepki gösterdiğini anımsatarak, "Milliyetçi Hareket Partisi bu süreçte, kesinlikle ve kesinlikle Türkiye Cumhuriyeti devletinin varlığının, isminin hiçbir şekilde, hiçbir yerden söküp atılamayacağını ifade etmiştir" dedi.
DEVLET POLİTİKASI
"Çözülme sürecinin terk edilip terörle mücadelenin Türkiye Cumhuriyeti devletinin politikası hâline geldiği bir süreçte, ardından 15 Temmuz hain darbe girişiminin yaşandığı bir süreçte Türkiye Cumhuriyeti devleti, bu konuda herhangi bir eksikliğe mahal vermemek üzere, hassasiyetle "T.C." kısaltmalarının kamu kurum ve kuruluşlarında yer almasını temin edecek şekilde tedbirler üretmeye çalışmıştır" diye devam eden Bülbül, "Bunlar bizim tespit ettiğimiz, değerlendirdiğimiz hususlardır. " ifadelerini kullandı.
3 Aralık 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI