22 Mayıs 2019

HACIBEKTAŞOĞLU'NDAN DİŞLİ'YE AĞIR ELEŞTİRİ


Adapazarı Meclisi’nde konuşan meclis üyesi Hacıbektaşoğlu, AKP’nin 15 yıllık yerel iktidarında yeşil alanları imara açtığını belirtti. Başkan Dişli’yi eleştiren Hacıbektaşoğlu, “67 meclistir buraya gelmeye tenezzül etmiyor. Belediyeye de gelmiyor zaten” d

Adapazarı Belediye Meclisi Başkanvekili Erol Aydın başkanlığında dün toplandı. Meclis oturumunda 13 madde görüşülerek karara bağlandı. Toplantıda gündem dışı söz alan bağımsız meclis üyesi Hayrettin Hacıbektaşoğlu, belediyenin sadece imar komisyonu raporlarını görüşmek gibi bir yetkisinin olup olmadığını sorarak, “Gündeme baktım. 5-6 tane imar plan maddeleri var. 2014 Mart ayından bugüne 67 meclis toplantısı yaptık. 750 maddenin 500’ü imar tadilatıydı. Bir tane hizmet vardı. O da belediyenin yatırım yapması için iller bankasından borç almasıydı. Dünyanın hiçbir yerinde belediye meclislerinin görevi sadece imar maddelerini görüşmek değildir.
STADI ŞEHRE KAZANDIRDI
Birkaç tane pazaryeri yaptık. Belki de o pazar yerlerinden para kazanmasak onları da yapmayacaktık. Stat arazisinin yeşil alan olarak planlanması için çok mücadele ettim. Bir gün AK Parti Grubu’ndan bir arkadaş bana sataştı. Belediye Başkanı Süleyman Dişli kendi partilisine, benim haklı olduğumu ve bana sataşmamasını söyledi. Bir baktım 3 gün önceki belediye meclisinde stat arazisinin imara açılması için el kaldırmış. Benim aklımla resmen alay etti. Bunu şimdi söylüyorum. Bu mecliste bir daha konuşma yapmayacağım ve aday da olmayacağım. Sizlerin ve sivil toplum örgütlerinin yardımıyla o şehir stadı yeşil alan olarak bu kente kazandırıldı.YEŞİL ALANLAR EKSİLDİ
Belediye AK Parti’ye geçmeden önce bu kentte kişi başına düşen 22 metrekareydi. Avrupa’nın 7 metrekare üzerindeydi. İdareye söylüyorum ki siz ne yaptınız 15 yıldır? Bizim bıraktığımız yeşil alanları imara açtınız. Bir tanesi imam hatip yaptınız. Sanki şehir içinde çok lazımdı. Bir de imam hatipleri cami gibi yapıyorlar. Orası cami değil okul. Okulları doğu bloğu ülkeleri gibi 4 duvar yaptınız. Öğrenci korkarak gidiyor ama imam hatipleri cami gibi yaptınız. Bunu kamunun yeşil alanına yaptınız. Bana son 15 yılda yeşil alanları arttırdık diyemezsiniz. Maalesef yeşil alanları eksilttiniz” dedi.
GELMEYE TENEZZÜL ETMİYOR
Hacıbektaşoğlu, “Milletin aklıyla dalga geçmeyin. Belediyenin 2019 bütçesinde bir tane pazar yeri var, ondan da para kazanacağız. Adapazarı Belediyesi 15 yılda AK Partili. Bana belediyenin son 15 yılda rutin hizmetleri dışında akılda kalır hizmetini söyleyin. Donatım’ın arkasındaki yol sadece yamadır. Bakın işte şu an burada Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli yok. Hasta olduğu dönemleri hariç tutuyorum ama 67 meclistir buraya gelmeye tenezzül etmiyor. Belediyeye de gelmiyor zaten. Burada Erol Aydın idare ediyor. Bir de gelmiş tekrar aday olacak belki de. Biz dürüstüz diyen AKP belediyesinde sadece bankamatik maaş alan personel olur mu? Bu belediyede hiçbir şeye danışılmayan danışmanlar var. Bu yönetim bu adamlara maaşlarını ve ikramiyelerini verdi. O adamlar haramı helali bilmezler. O parayı çalışmadan aldılar. Süleyman Dişli ve Erol Aydın çalmaz. İkisi de o çalışmadan işe gelen adamlara ödedikleri maaş, ikramiye ve sigorta primlerini belediyeye irat olarak kaydetsinler. Ödedikleri bu parayı devletin hazinesine kaydetsinler ancak bu şekilde ahirette kurtulabilirler” dedi. 
KAPALI PAZAR YERLERİ
Meclisi yöneten Erol Aydın ise, kapalı pazar yerlerini yapan ilk belediye olduklarını belirterek, şu anda belediyede müteahhit üzerinden çalışan kimsenin olmadığını söyledi. Aydın, “Mal, hizmet, personellerle ilgili ise yasaya göre belediye bütçesinin yüzde 30’unu aşamaz. Müfettişler gelip bunları tek tek incelerler ve belediye başkanını açığa alma yetkileri vardır. En çok asfalt atan belediye de biziz” dedi. Oturumda, AKP’li Mustafa Nergis’in sözü Erol Aydın tarafından kesildi. Duruma sinirlenen Nergis, “Bunca zamandır saygısızlık yapan birçok kişi oldu ve onların sözünü kesmediniz. Ne zaman konuşup konuşmayacağıma ben karar veririm” dedi. Nergis ile Aydın arasındaki gerilim kısa sürede sona erdi.
4 Aralık 2018 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI