22 Mayıs 2019

TOPLUMA KAYNAŞMIŞ ÜNİVERSİTE


Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği toplantısına katılan Vali Nayir, “Tel örgüler arkasında kalmış bir üniversiteye değil, yerleşkenin dışına çıkabilmiş, toplumla kaynaşmış ve sanayiciyle kaynaşmış bir üniversiteye ihtiyacımız var” dedi.

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinatörlüğünde üniversiteler, iş dünyası ile kamu kurum ve kuruluşlarından oluşan Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği (KUSİ) Planlama ve Geliştirme Kurulu Değerlendirme Toplantısına başkanlık etti. SAÜ Rektörlük Binası Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Ahmet Hamdi Nayir’in yanı sıra; Vali Yardımcısı ve Arifiye Kaymakam Vekili Bekir Dınkırcı, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu, Sakarya Teknokent A.Ş. Genel Müdürü Prof. Dr. Şakir Görmüş,  SATSO ve İlçelerin Ticaret ve Sanayi Odası temsilcileri, ilgili kurum ve kuruluş yetkilileri, OSB temsilcileri, uzmanlar, öğretim üyeleri ve sanayiciler katıldı.
FAALİYET DEĞERLENDİRMESİ
Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği Kurulunun 2018 Yılı Faaliyet Değerlendirmesi ile başlayan programda SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan ve SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ile çalışma grubu üyeleri de birer değerlendirmede bulundu. Çalışma grubunun aslında büyük bir zenginlik olduğunu ifade eden Vali Nayir, “Üniversitelerimizin gücüne sahip olduğumuz bir zenginlik, sanayicilerimizin tecrübeleri, güçleri yine bizim sahip olduğumuz bir zenginliktir” dedi.
YETKİN ÜNİVERSİTELER
Nayir, “Sanayisi ile öne çıkmış olan ve aynı zamanda yetkin üniversitelere sahip olan Sakarya’mızda, kamu-sanayi-üniversite işbirliğinin daha iyi noktalara geleceği konusunda büyük ümidimiz var. Bizlere düşen görev, ülkemizin zenginliklerini birleştirmek, tecrübelerini birleştirmek olmalıdır. Bizim tel örgüler arkasında kalmış bir üniversiteye değil, yerleşkenin dışına çıkabilmiş, toplumla kaynaşmış veya kendi faaliyet alanlarıyla ilgili olarak da sanayiciyle kaynaşmış bir üniversiteye ihtiyacımız var. Burada da bunun güzel örneklerinin başlayıp devam ettiğini görmek sevindirici bir durum. Bu konuda kanaatkâr olmak iyi değil, bu konuda talepkâr olmak lazım. Daha iyisine ulaşmak için de herkesin ilimize, ülkemize yakışır bir tarzda üzerine düşen görevleri yerine getireceğini düşünüyorum. İnşallah daha güzelini hep birlikte başaracağız” diye sözlerine ekledi.
5 Aralık 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI