21 Mayıs 2019

GEYVE'YE ADLİYE BİNASI


Adalet Bakan Yardımcısı Yıldız Seferinoğlu ziyaret eden Baro Başkanı Burak, merkeze bağımsız bir Adliye Binası yapılmasını talep etti. Görüşmede Geyve’ye yeni bir adliye yapılması konusunda fikir birliğine varıldı

Sakarya Barosu Başkanı Abdurrahim Burak, Adalet Bakan Yardımcısı Yıldız Seferinoğlu’nu ziyaret etti. Avukatların sorunlarının ele alındığı ziyarette Geyve’ye yeni Adliye Binası yapılması konusunda da fikir birliğine varıldı. Sakarya’nın müstakil Adliye Binası sorunu olduğunu dile getiren Burak, “Sakarya Adliyesinin fiziki olarak tükendiği ve hizmet veremez durumda olduğu herkesin malumudur. Adliye koridorları bölünerek, mahkeme kalemleri, hakim–cumhuriyet savcısı odaları oluşturulmaya çalışılmaktadır. Bu bakımdan bu sorun öncelikli olarak çözüme kavuşmalı ve yargının saygınlığına yaraşır mekânlarda hizmet vermesi sağlanmalıdır.
UYGUN BİR ARSADA
Sakarya Barosu olarak talebimiz, Adalet Bakanlığımızın kaynakları ile Adliye binasının Büyükşehir tarafından merkezin uygun arsalarında kısa sürede tamamlanarak hizmete sokulacak bir çalışma ile Sakarya’mızın gelişen yüzünü daha öne çıkaracak şekilde planlanması geleceğimiz açısından son derece önemlidir” dedi.
TİCARET MAHKEMESİ
Burak ayrıca Bakan Yardımcısı Seferinoğlu’nu ziyaretinde sunduğu dosyada ilimize bir Ticaret Mahkemesi bulunmamasının getirdiği eksiklikleri de dile getirdi. İdare Mahkemesi hakimlerinin hukuk fakültesi mezunlarından seçilmesi gerektiğini belirten Burak, “Ceza uyuşmazlıklarında hukukçu olmayanların uzlaştırmacı yapılması yanlıştır. Devlet memurlarının, uzlaştırıcı olarak görevlendirilmesine izin veren uygulama ise Devlet Memurları Kanunu'na açıkça aykırıdır” dedi.
BÜTÇE ARTTIRILMALI
Burak, “Adli Yardım Büromuza Adalet Bakanlığı bütçesinden ayrılan payın yeterli olmaması nedeniyle şehrimizde yaşayan ekonomik açıdan güçsüz ve hak arama imkanından mahrum bulunan kişilere yaygın ve yeterli hukuki yardım yapabilmek için adli yardım büromuzun gelirlerinin mutlaka arttırılması gerekmektedir” dedi.
6 Aralık 2018 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI