26 Haziran 2019

AKAR SEÇİMDE MHP SEÇMENLERİNİ DE MEMNUN EDECEK İSİMLERİ BEKLİYOR: MHP JEST BEKLİYOR


Cumhur İttifakı’yla ilgili değerlendirme yapan MHP İl Başkanı Akar, “İttifakın oyunu arttırmak için her iki seçmen tabanına hitap edecek isimler seviyesinde bir jest olabilir” dedi.

ADAY İSMİ UYARISI
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, Cumhur İttifakı’nın nasıl uygulanacağıyla ilgili gazetemize değerlendirmede bulundu. MHP olarak, AKP ile ilçelerle ilgili sayı ve isim üzerinden pazarlık yapmadıklarını belirten Akar, “Büyükşehirde AK Partili adayın desteklenmesinde karar kılınmışsa ilçelerde MHP’li seçmeni memnun bırakacak ve ittifaka aidiyetini arttıracak isimler üzerinde arayışa gidilmelidir” dedi.
ÇEŞİTLİ ALTERNATİFLER
AKP’den kendilerine teklif gelmediğine dikkat çeken Akar, “İlçelerde seçime girilip girilmeyeceği ve girilecekse hangi ilçelerde girileceğiyle ilgili konular MHP Genel Merkezi tarafından değerlendiriliyor. Belli başlı ilçeleri MHP’ye bırakıp diğer ilçelerde seçime girmemek mi ittifakın oyunu arttırır yoksa Büyükşehri AK Parti’ye bırakıp, birkaç ilçe bize verilerek diğer ilçelerde de yarışmak mı oyu arttırır. Bu da bir alternatif” dedi.
SAHADA OLMALIYIZ
Genel Merkeze görüşlerini ilettiklerini vurgulayan Akar, ‘hiçbir yerde seçime girmemeleri halinde teşkilatn nasıl tepki vereceği’ sorusuna, “Karar Sakarya özelinde değerlendirmemeli” dedi. Akar, “Bana göre ilimizde Cumhur İttifakı’nın oyunu arttırmak için büyükşehirde ittifak kurulacaksa sayısını zikredemem ama her iki seçmen tabanına hitap edecek isimler seviyesinde bir jest olabilir. Onun dışında kalan yerlerde sahada olmamız gerekir” dedi.
KARARA SAYGI DUYARIZ
‘İlçelerde seçime girmemeleri halinde gönlünde bir kırıklık oluşup oluşmayacağı şeklindeki soruya’ Akar, “Hayır gönlümde kırıklık oluşmaz. Biz her ihtimale hazırlıklıyız. Bu işin başında bizim genel başkanımız var. Eğer seçime girmeme yönünde bir karar çıkarsa bize de bu karara saygı duymak ve uymak düşer. Profesyonelce düşünmek lazım. Genel Merkez bizim üst kuruluşumuz. Onların talep ve emirlerine bağlıyız” dedi.
20 Aralık 2018 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI