26 Haziran 2019

CHP ADAPAZARI STARTI ALANDÜZÜ'NDEN VERDİ


Cumhuriyet Halk Partisi Adapazarı İlçe Başkanı Fatma Kurtuluş ve belediye başkan aday adayı İsmail Kılıç, seçim çalışmalarına Alandüzü’nden başladı

Cumhuriyet Halk Partisi Adapazarı İlçe Başkanı Fatma Kurtuluş ve belediye başkan aday adayı İsmail Kılıç, seçim çalışmalarına Alandüzü’nden başladı. Mahallede 3 kahvehanede vatandaşlarla bir araya gelen İsmail Kılıç, seçmenlere projelerini anlattı. Kılıç, “Bugün geldiğimiz noktada temizlik, imar gibi zaten olması gereken belediyecilik hizmetlerinin çok ötesinde hareket etmemizi gerektirmektedir” dedi.
ÜRETMEDEN KALKINILMAZ
Üretmeden kalkınmanın imkansız olduğunu dile getiren Kılıç, “Adapazarı Marmara’nın gıda deposu olacak, Sakarya çiftçisi yurt içi ve yurt dışına yerli lisanslı tohum üretecek ve satacak, çiftçi kazanacak borç batağından kurtulacak. Geçmişte başardık ve bunu yine başaracağız” dedi. Kılıç, “Cumhuriyet Halk Partisi, Halk Fırkası hareketi ile Türkiye Cumhuriyeti devletini kuran, kurtuluş mücadelesini veren yerli ve milli sanayi diyen, önce tarım diyen zihniyettir. Bu zihniyetten, yabancılaşan sanayi, bankalar ve tarım arazilerini imara açan ve dahası yabancılara satan bir zihniyete geldik. Sakarya bu süreçte tarım arazilerinin yüzde 25’ini kaybetti. Tarım Eylem Planı olmaması neticesinde bugün tarım ve hayvancılık ürünlerini ithal ederek yabancı çiftçilere destek olur duruma geldik” dedi.CAZİBE MERKEZİ DEĞİL
Kılıç, “Yanlış imar politikaları sonucu hem mevcut yapı stoklarının değeri azalırken hem de tarım arazileri kaybediliyor. Şehrin merkezi cazibe alanı olmaktan çıkınca da 1930’ların 1940’ların sokaklarında yaşamak zorunda kalıyoruz. Bu da başkaca önemli sorun, bunun önüne mutlaka geçilmeli. Bunu Adapazarı Belediyesi öncülüğünde aşacağız. Alandüzü’nde hayvancılıkla uğraşan hane sayısının 100’e, hayvan varlığının ise 600’e düşmesinin sebebinin hükümetin plansız uygulamaları ve hükümetçe tarım ve hayvancılığın geri kalmışlık sayılması dışlanmasıdır” dedi.
20 Aralık 2018 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI