26 Haziran 2019

TANK PALET ÇALIŞANLARININ GÖZÜ MSB’DE


Tank Palet Fabrikasının özelleştirilmesine yönelik alınan karar sonrası, fabrika çalışanları ile bakanlıktan gelen bir heyet dün akşam saatlerinde bir araya geldi. Yapılan görüşmelerde, fabrika çalışanlarının MSB’ye bağlı kamu personeli olarak işlerine de

Milli Savunma Bakanlığı'na bağlı Sakarya'daki 1. Ana Bakım Fabrikası (Tank Palet) özelleştirme kapsamına alındı. Resmi Gazete'nin dün yayınlanan sayısında yer alan Cumhurbaşkanı Kararnamesi kapsamında yayımlanan Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) kararına göre; fabrikanın özelleştirilmesi ve işletme hakkı süresinin 25 yıl olması öngörülüyordu.
HEYETLE GÖRÜŞTÜLER
Bu kararır ardından dün Harb-İş Sendikası  Genel Başkanı Bayram Bozal, ilimize gelerek basın toplantısı yapmış, fabrika işçileri ise fabrikayı terketmeme kararı  almıştı. Bu kararın ardından dün bir heyet fabrikaya gelerek işçilerle görüştü. Milli Savunma Bakanlığı personel genel müdürü ve fabrikalar genel müdür yardımcılarından oluşan heyet ile fabrika çalışanları bir görüşme yaptı. Heyet, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile geldiklerini belirtti.
YAZILI GENELGE
Heyet ile yapılan görüşme ile ilgili bilgi veren Harb-İş Sakarya Şube Başkanı Yaşar Yavuz, “Konu ile ilgili bu gün  saat 10:30’da Milli Savunma Bakanlığında toplantı yapılacaktı. Bu toplantıda Cumhurbaşkanımızın talimatıyla burada çalışan işçi ve memurların statüsünü yazılı bir genelge haline getirilecek. Sendikanın görüşüne göre  fabrika çalışanları “Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı kamu personeli olarak işlerine devam edecektir” ibaresinin yer almasını istedik. Beklentimiz yönünde  bir genelge çıkmaması durumunda Türkiye genelinde 27 bin işimizle beraber öğlen iş yerinde, akşamda bağlı bulunduğumuz illerde geniş kapsamlı eylem yapma kararımız devam edecektir” dedi

 
21 Aralık 2018 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI