26 Haziran 2019

'ŞEFFAF VE KATILIMCI BELEDİYE OLACAĞIZ'


CHP Serdivan Belediye Başkan Adayı Zafer Kazan, Esentepe Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi. Kazan, seçildiği takdirde, şeffaf ve katılımcı bir belediye olacaklarını ifade etti

CHP Serdivan Belediye Başkan Adayı Zafer Kazan mahalle mahalle gezmeye devam ediyor. Kimi zaman ev kimi zaman site toplantıları ile seçmenlerle buluşan Zafer Kazan geçtiğimiz akşam Esentepe mahallesinde misafir oldu. Mahalle sakinlerinin sıkıntılarını dinleyen Başkan Adayı Zafer Kazan seçilmesi halinde bu sıkıntıları nasıl gidereceğini anlattı. Özellikle ulaşım alanında yaşanan problemler için konuşan Kazan, belediyelerin şirket olmadığını kar amacı gütmediğini ifade etti.
EMANET OY İSTEDİ
Kazan yaptığı konuşmada, “ Bir belediye ‘bu bölgede toplu taşıma aracı kullanacak çok az kişi var ben zarar ederim’   diyemez. Çünkü belediye bu hizmeti vermek zorundadır ve verdiği hizmet karşısında kar etme amacı güdemez. Sizlere seçimden seçime gelip söz veriyorlar, yapacağız diyorlar. Senelerdir verdikleri sözü tutmadılar. Sözlerinde durmayanlara ‘hayır artık sana inanmıyorum ve ben farklı bir seçenek deneyeceğim’ demenin vakti geldi. Beni tanımayanlara şunu söylüyorum; bir kez sadece bir kez bana emanet oy verin, o hayalimdeki belediyecilik örneğini göstermeye fırsat verin sonra beğenmez iseniz oyunuzu geri alırsınız.” dedi.
FAYDASI YOK
Üniversitenin Esentepe’de olmasına rağmen Esentepe halkının üniversiteden hiçbir şekilde faydalanamıyor olmasına da değinen Zafer Kazan: “Üniversitemiz için Esentepe Kampüsü diyoruz oysa ki Esentepe’de öğrenci yok. Neden? Neden öğrencilerimiz Serdivan’ın belirli bölgelerine sıkıştırılıyor? Neden Esentepe’de öğrenci yurtları yok? Göreve gelir gelmez bu bölgede ki en uygun yerleri belirleyeceğiz ve Belediye Öğrenci Yurdu açacağız. Hem öğrenci kardeşlerimize barınma imkânı sağlayacağız hem de bu bölgeyi ekonomik anlamda kalkındıracağız.” sözleri ile projelerini anlattı. Kazan konuşmasının devamında belediyenin anahtarını 31Mart’ta ellerine almayı davet ettiğini belirterek, şeffaf ve katılımcı bir belediye olacaklarını ve sözün rantçılardan değil halkın olduğun ifade etti. 
25 Aralık 2018 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI