23 Temmuz 2019

İŞ DÜNYASI TEDİRGİN


SATSO Başkanı Altuğ, ülke olarak darboğazdan geçtiğimizi belirterek, 2018’in kendileri için zor geçtiğini söyledi. SMB Başkanı Bayrak ise, hükümetin kendilerini yalnız bıraktığını iddia ederek, çimentoya gelen zammı geri alınmamasını talep etti

2018 ÇOK ZOR GEÇTİ
İş dünyasının temsilcileri, 2018 yılının kendileri için zor geçtiğini belirterek, 2019 yılında üretimin Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akgün Altuğ, yeni yıl dolayısıyla bir açıklamada bulundu. 2018’in dünyada genel bir değişim ve gerilim yılı olduğunu belirten Altuğ, “Ülke olarak bir darboğazdan geçiyoruz. Bu durumdan çıkmak için üretmemiz ve ürettiğimizi dünyanın her yerine satmamız gerektiğine inanıyoruz” dedi.
KÜRESEL EKONOMİ
Altuğ, “2019 yılının küresel ekonomideki gelişmelerin netleştiği, yapısal reformlar ve teşviklerin etkisiyle ekonomideki daralmanın geride kalacağı, üretken bir yıl olmasını temenni ediyoruz. İçinde bulunduğumuz süreç, dengeleme ve toparlanmaya dönme sürecidir. İş dünyası olarak bu dönemi ekonomik olarak sabır süreci olarak görmeliyiz. SATSO olarak 2019 yılında, sonuç odaklı ve hizmeti hedefleyen çalışmaları sürdüreceğiz” dedi.
TEHDİT GİBİ SÖZLER
Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak da bugün itibariyle çimentoya yüzde 40 oranında zam geleceğini belirterek, duruma isyan etti. Bayrak, “Çimentoya yapılacağı açıklanan uçuk zamla sektör zor durumda kalır. Zam oranı korkunç. Bu inşaat sektörüne darbe vurmak demek. Geri alınmazsa şantiyeler kapanır” dedi. Bayrak ayrıca inşaat sektörünü hükümetinde yalnız bıraktığını ifade ederek, “Bzim sektörün sorunlarına kulak tıkandı” diye konuştu.
1 Ocak 2019 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI