23 Temmuz 2019

MUHALEFETİN GÜNDEMİNDE TANK PALET VARDI


CHP’de bir araya gelen muhalefet partileri 20 Aralık 2018 tarihinde yayımlanan Resmi Gazete ile Özelleştirme İdaresine devredilen 1’inci Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü için ortak basın açıklaması yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi tarafından 20 Aralık 2018 tarihinde yayımlanan Resmi Gazete ile Özelleştirme İdaresine devredilen 1’inci Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü için ortak basın toplantısı düzenlendi. Basın açıklamasına Demokrat Parti İl Başkanı İsmail Ergül, İyi Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçarslan, Saadet Partisi Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Osman Ünlü ve çok sayıda partili katıldı. Basın açıklamasının açılısında konuşan CHP İl Başkanı Erdoğan Isır, “Bugün buraya gelen İl Başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bugün yapacağımız açıklamaya MHP İl Başkanını da davet ettik ancak kendisi şehir dışında olduğunu ve MHP Genel Merkezi tarafından hazırlanan rapordan sonra açıklama yapacağını söyledi. Biz bugün burada siyasi bir açıklamadan ziyade tüm STK’ları da göreve çağırarak Sakarya için önemli olan bu fabrikayı kurtarmak istiyoruz” dedi.
 

ONURU KIRILDI

CHP İl Başkanı Erdoğan Isır’ın ardından söz alan Demokrat Parti İl Başkanı İsmail Ergül, “1974 yılında Sakaryalı vatandaşlarımızın dişinden tırnağından arttırarak topladığı yardımlarla kurulmuş ve TSK’ya armağan edilmiştir. Bu fabrika milletimizindir. Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana yapılmış fabrikalar bir bir satılarak yok edilmektedir. Zirai Donatım ve Şeker Fabrikası gibi fabrikalar yok edilmeye çalışılıyor, bugün 1’inci Ana Bakım Fabrikamızda Özelleştirme Kapsamı altına alınmış ve bu karar Sakaryamızın onurunu kırmıştır” ifadelerini kullandı.

YANLIŞ UYGULAMA
Saadet Partisi Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Orhan Ünlü ise yaptığı açıklamada, “Bu özelleştirmenin Sakaryamıza ve ülkemize çok büyük zararlar vereceğini görüyoruz, bugüne kadar Türkiye’de özelleştirilen hiç bir kurum sağlıklı bir şekilde çalışmadı ve o işletmelerle bağlantılı yan sanayi kuruluşlarla birlikte bu özelleşen kurumlar maalesef kapandı. Şeker Fabrikalarının özelleşmesinden sonra çiftçilerimizin yaşadığı sıkıntıları görüyoruz, böyle devam ederse bu fabrikalarda kısa bir süre sonra kapanacaktır” şeklinde konuştu.

FİRMAYA TAHSİS EDİLDİ

İyi Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçarslan, “Bu meselenin milli bir mesele olduğunun farkındayız. Namusumuz olarak gördüğümüz bu milli fabrikaya sahip çıkmak için toplandık. Türkiye Cumhuriyeti devletinin ufak bir yatırımla Altay Tankının yapabilecek olan bu fabrikasının özelleşmesine karşıyız, ayrıca bu tarz yatırımların yabancı ortaklıklarla yapılmasının devlet ve millet bekası açısından çok ciddi risk teşkil ettiğini hatırlatmak istiyoruz. 2 yıl önce aldığı ihaleyi gözardı etmiş ve hiç bir yatırım yapmamış bir fabrika var, bugün acilen tank üretmemiz gerekiyor diyerek bu fabrikaya göz koyuyor. Bu şirket ihaleyi alırken Tank Palet Fabrikasına mı güvendi? Bu üretimi yapacak teknolojik sisteme ve fiziksel özelliklere sahip değilse bu ihaleyi nasıl kazanmıştır? Yeni aldığımız bilgiye göre fabrika içerisindeki bazı atölyelerin ihalesiz şekilde bu söz konusu firmaya tahsis edildiğini öğrendik, bununla ilgili yetkililerden açıklama bekliyoruz” dedi. Açıklama sonrası 4 siyasi parti yöneticisi ve partililer, Türk Harb-İş Sakarya Şubesi tarafından Adapazarı Kültür Merkezi önünde başlatılan imza kampanyasına destek verdi.
5 Ocak 2019 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI