23 Temmuz 2019

BAŞKAN DİŞLİ: HİÇBİR YERİ İMARA AÇMADIM


Adapazarı Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Süleyman Dişli başkanlığında yapıldı.

Adapazarı Belediyesi’nin 2019 yılının ilk meclis toplantısında 19 gündem maddesi görüşüldü. Gündem maddeleri dışında konuşan MHP’li Meclis Üyesi Erhan Acar, mahalli idareler seçimlerine kısa bir süre kala,  Sakarya’nın öncelikli sorunlarına dikkat çekmek istediğini belirterek, Ada Ekspresinin çözüm beklediğini, bin yataklı hastane ve hasarlı binalarla ilgili hatırlatma yaptı.
HEMZEMİN GEÇİTLER
Ada Ekspresi ile ilgili zaten gerekli çalışmaların yapıldığını ifade eden Dişli, “Geçitlerle ilgili gerekli çalışmalar yapılacak. Hasarlı binalarla konusuyla ilgili Adapazarı’nın en büyük talihsizliği zemin. Zemin çalışmaları işi zorlaştırıyor. Zemin çalışması iyi olduktan sonra isterseniz binayı denize de yaparsınız. Eskiyi yıkmak vakit alıyor. Hemen yan tarafımızda Maliye binasının yıkımı ile ilgili 4,5 yıldır çalışıyoruz. Hasarlı raporu çıktı hemen işlemlere başladık ama mahkeme, itiraz süreci derken 4,5 yıl sonra karara bağlandı ve yıkımına başlayacağız. İş yapmak kolay olmuyor”dedi.KENTSEL DÖNÜŞÜM
Saadet Partisi Meclis Üyesi Hayrettin Hacıbektaşoğlu, “Adapazarı’nda kaç mahalle için kentsel dönüşüm çalışması yapılıyor. Akıncılar Mahallesi’yle ilgili kentsel dönüşüm çalışması ne aşamada” diye sordu.  Bektaşoğlu, ayrıca bir genelleme yaparak tarım arazilerinin imara açılmasıyla ilgili duyduğu şikâyeti dile getirdi. Başkan Dişli, kendi görev dönemi olan 15 yılda hiçbir yerde tarım arazisini imara açmadığını belirterek, “Böyle bir iddiası olan kanıtlasın. Benim en hassas olduğum konudur. Benim dönemimde tek bir yer imara açılmadı” dedi. Kentsel Dönüşümle ilgili Kayrancık’ta bir çalışma başlattıklarını belirten Dişli, yine aynı şekilde Evrenköy Mahallesi’nde de Kentsel Dönüşüm çalışması yapmak istedik ancak mahalle halkı itiraz etti mahkeme kararı durdurdu. Bütün emek çöpe gitti”dedi.
DENETİM KOMİSYONU
Mecliste belediyenin bir önceki yılı gelir ve giderleri ile hesap işlerinin denetimi için gizli oyla 5 kişiden oluşan Denetim Komisyonu Üye seçimi yapıldı. Seçimde Denetim Komisyonu’na Necdet Tömekçe, İlker Hasköylü, Yusuf Gökdemir, Fevzi Gürsoy ve MHP’li Mehmet İn seçildi.  34 oyun kullanıldığı üye seçiminde en yüksek oyu 32 oyla MHP’li meclis üyesi Mehmet İn aldı. AKP’li meclis üyeleri Cumhur İttifakının belediye meclisinde de devam ettiğini gösterdi.
8 Ocak 2019 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI