23 Temmuz 2019

YÜZÜSTÜ ÇOK SÜRÜNDÜN ARTIK AYAĞA KALK: GARİBAN SAKARYA


TÜİK’in açıkladığı 2015-2017 yıllarına ilişkin "İl Bazında Kişi Başına Gayri Safi Yurt İçi Hasıla" verilerine göre Sakarya, Düzce’nin ardından komşuları arasında en fakir il oldu. Komşu Kocaeli ise ikinci sırada yer aldı

TÜİK VERİLERİ AÇIKLADI
Türkiye İstatistik Enstitüsü, 2015-2017 yıllarına ilişkin "İl Bazında Gayri Safi Yurt İçi Hasıla" verilerini açıkladı. Türkiye’de kişi başına Gayri Safi Milli Hasıla 10 bin 602 dolara düşerken, Sakarya’da bu oran 9 bin 900 dolar olarak gerçekleşti. 2017’de kişi başına GSMH'da, İstanbul 17 bin 827 dolarla ilk sırada yer alırken, komşu Kocaeli ise 17 bin 723 dolarla ikinci oldu.
SADECE 10 ŞEHİR GEÇTİ
TÜİK verilerine göre Sakarya, "İl Bazında Gayri Safi Yurt İçi Hasıla" oranında 81 il arasında 15’inci sırada yer aldı. Verilerde Sakarya’nın, Düzce hariç tüm komşularından daha fakir olduğu ortaya çıktı. Sakarya, Marmara Bölgesi’nde ise Edirne ve Balıkesir’in ardından en fakir 3’üncü il oldu. Ülke genelinde sadece 10 ilin geliri ülke ortalamasının üzerinde gerçekleşti.
ASLAN PAYI İSTANBUL’A
İstanbul, sanayi sektöründe yüzde 29,0 pay ile 2017 yılında en yüksek paya sahip oldu. Ankara yüzde 8,2 pay ile ikinci sırada, İzmir yüzde 7,0 pay ile üçüncü sırada yer aldı. Sanayi sektöründe yüzde 0,04 ile Iğdır, yüzde 0,02 ile Ardahan ve Bayburt illeri en düşük payı aldı. Sanayi sektöründe Sakarya yüzde 1.18 ile 2.69 pay ile orta sıralarda yer aldı.
9 Ocak 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI