23 Temmuz 2019

'DEVLETİN MAHREMİYETİ SATILAMAZ'


Mühendisler dün yaptıkları açıklamayla Tank Palet Fabrikası’nın özelleştirilmesine karşı çıktı. Açıklamayı yapan MMO İl Temsilcisi Salim Aydın, “Devletin mahremiyeti satılamaz ve özelleştirilemez” dedi

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Sakarya Bileşenleri adına; Makine Mühendisleri Odası (MMO) Sakarya Temsilcilik Başkanı Salim Aydın Tank Palet Fabrikası’nın özelleştirilmesi ile ilgili basın açıklamasında bulundu. TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası’nda gerçekleşen basın toplantısına CHP İl Başkanı Erdoğan Isır ve yönetim kurulu üyeleri, siyası parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı. Basın açıklamasında konuşan Aydın, Tank Palet Fabrikası’nın özelleştirilmesine karşı olduklarını belirterek, “Fabrika 50 yılda oluşan savunma sanayi tecrübesiyle zırhlı araçları sıfırdan üretmesi, tank modernizasyonunda tecrübe, bilgi ve deneyime sahip yetişmiş işgücü, son 10 yılda 3 defa özel sektörü bile gıpta ettirecek şekilde Milli Prodüktivite Merkezi’nin en verimli işyeri olarak tescil ettiği, Dünya’daki ilk beş arasındaki bir işyeridir.” dedi.
KRİTİK ÖNEME HAİZ
Fabrikanın ülkemiz savunma sanayi açısından kritik öneme haiz olduğunu dile getiren Aydın, “10 yıldır sadece prototipi için Altay tankına ülkemizin kaynakları harcanırken, ülkemizde Altay tankını az bir yatırımla, 100 kadar yeni işçi alımı yapılarak 6 ayda seri üretimi yapabilecek tek fabrikamızın özelleştirilmesi kabul edilemez. Fabrikanın özelleştirilerek tamamen devredilmesi milli değerin elden çıkarılması anlamına gelmektedir. Devletin mahremiyeti satılamaz ve özelleştirilemez” diye konuştu. Aydın, “Ülke kaynaklarının ancak kamucu bir anlayışla korunabileceği ve geliştirilebileceğine inanan TMMOB bundan önce kamu kaynaklarının peşkeş çekilerek heba edilmesine karşı çıktığı gibi, bugün de ilimizdeki Tank Palet Fabrikasının özelleştirilmesine ve tüm özelleştirmelere karşıdır.” diyerek sözlerine son verdi.
10 Ocak 2019 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI