23 Temmuz 2019

SAKARYA VALİSİ MEDYA MENSUPLARIYLA BULUŞTUĞU KAHVALTIDA KONUŞTU: DOĞUMEVİ BU YIL BİTECEK


Basın mensuplarıyla bir araya gelen Vali Nayir, Doğumevi binasının yılsonuna kadar biteceğini söyledi. Vali Nayir, “İnşaata başladılar, taşeron seçimi yaptılar, malzemeleri getiriyorlar, bu yıl bitirme sözü verdiler” diye bilgi aldım” dedi

BİZİM AYNAMIZSINIZ
Vali Ahmet Hamdi Nayir, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla ilimizdeki basın mensuplarıyla Elegante Restoran’da bir araya geldi. Gazeteciliğin bir eğitim görevi olduğunu, basın mensuplarına bu alanda büyük sorumluluk düştüğünü belirten Vali Nayir, “Kamu görevini yürütürken bizler sizleri bir ayna olarak görüyoruz. Sizler bizim aynamızsınız” dedi.
MARKA OLMAYA ADAY
Basın mensuplarının da sorularını yanıtlayan Vali Nayir, Sakarya birçok konuda öne çıkmaya, ve marka olmaya aday bir il olduğunu ifade ederek, “Sakarya’da kurum ve kuruluşlarla birlikte geleceğini bir planlamamız lazım. Bazı yerlerdeki yatırımlar tarıma, bazıları ise tarımına sıkıntı çıkarabilir. Sakarya’mızın genel bir gelecek haritasını çıkarmalıyız” dedi.
İNŞAATA BAŞLADILAR
Yapımı yılan hikayesine dönüşen Doğumevi binasıyla ilgili konuşan Vali Ahmet Hamdi Nayir, İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü’den aldığı bilgiyi paylaştı. Nayir, “Aldığım bilgi inşaata başladılar, taşeron seçimi yaptılar, malzemeleri getiriyorlar, bu yıl bitirme sözü verdiler” diye. Bundan önce yaşanılmış aksiliklerin faturası bize yansıtılmış olduk” şeklinde konuştu.
Foto altı: Vali Ahmet Hamdi Nayir, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla ilimizdeki basın mensuplarıyla Elegante Restoran’da bir araya geldi.

Vali Ahmet Hamdi Nayir, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla ilimizdeki basın mensuplarıyla Elegante Restoran’da bir araya geldi. Gazeteciliğin bir eğitim görevi olduğunu, basın mensuplarına bu alanda büyük sorumluluk düştüğünü söyledi. Gazetecilerin yaptığı işin zor ve meşakkatli olduğuna değinen Nayir, medyanın toplumda güç ifade eden hususlardan biri olduğunu belirtti. Bugünün aynı zamanda İdareciler Günü olduğunu anımsatan Nayir, gazetecilerle sorumluluklarını ortak gördüğüne değindi.
ZAMAN VE YER MEFRUMU
Basın mensuplarının zaman ve yer mefhumu gözetmeden çalıştıklarını dile getiren Nayir, "İlkeleri, prensipleri olan bir görev yapıyorsunuz. Bizler yürüttüğümüz kamu görevlerindeki önemi sizlerin de yürüttüğünüz gazetecilikte yine bir kamu görevi olarak, sorumluluğunu hissederek yaptığınıza inanıyoruz. Kamu görevini yürütürken bizler sizleri bir ayna olarak görüyoruz. Sizler bizim aynamızsınız. Yürüttüğümüz faaliyetlerin neler olduğunu, halktaki tepkisinin neler olduğunu sizlerle anlamaya çalışıyoruz. Sizler bizim bağımızsınız. Halkın bizden olan taleplerini sizden anlamaya çalışıyoruz. Sizler bizim gözümüzsünüz aynı zamanda bizim göremediğimiz şeyleri sizin üzerinizden görmeye çalışıyoruz." şeklinde konuştu.
YORUM VE ELEŞTİRİ
Gazeteciliğin, yorum ve eleştirileriyle yönetimleri daha iyiye yönlendiren bir meslek olduğunu vurgulayan Nayir, bu mesleğin aynı zamanda halkın haber alma ve bilgilendirme ihtiyacını karşılayan önemli bir eğitim görevi olduğunu kaydetti.  Ortak paydanın Sakarya olduğunu aktaran Nayir, "Temennimiz, insanımızı daha iyiye yönelterek Sakarya'mızın adının güzel haberlerle olumlu haberlerle örnek haberlerle duyurulmasını sağlamak. Ortak paydamız Sakarya'mız. Sakarya için yapılacak her şeyde biz tekliflere, önerilere açığız. Sizlerle birlikte çalışmanın mutluluğunu, gururunu yaşıyoruz. Ben tekrar gününüz hayırlı olsun diyorum. Sağlıkla sıhhatle bu görevi yapmanızı temenni ediyorum. Aranızdan ayrılan, ebediyete intikal etmiş olan gazetecilerimiz varsa Allah'tan rahmet diliyorum” dedi.
YATIRIM VURGUSU
Basın mensuplarının da sorularını yanıtlayan Vali Nayir, Sakarya birçok konuda öne çıkmaya, ve marka olmaya aday bir il olduğunu söyledi. Vali Nayir, “Sakarya tarımıyla, sanayisiyle, turizmiyle de önemli bir kent. Dolayısıyla bunların arasındaki denge sağlama probleminde Valiliklerimize önemli bir görev düşüyor. Yalnızca valilik olarak değil, bizimle birlikte aynı konuda fikri olan üniversite, ticaret sanayi odası gibi kuruluşlarla birlikte, ilin geleceğini bir planlamamız lazım. Bazı yerlerde yapacağımız yatırımlar oranın tarımına sıkıntı çıkarabilecek pozisyonlar. Bazı yerlerdeki yatırımlar turizme zarar verebilir. Hangi konuda kapasitemiz var, hangi konuda kabiliyetimiz var, bunları değerlendireceğimiz sürece ihtiyaç var. Üniversitemiz öncülüğünde Sakarya’mızın genel bir gelecek haritasını çıkarıp, hangi bölgelerde hangi faaliyetlere ağırlık vereceğimizi bilmemiz lazım. O konuda bir çalışma başlattık” diyerek bu konuda çalışma başlattıklarını vurguladı.
SAĞLIK BİNALARI
Sağlık binalarının önemli olduğuna değinen Vali Nayir, “Sağlıkta hizmet kalitemizi etkileyen birinci husus iyi eğitim almış ve halkın derdini çözebilecek personel, bir diğeri ise onların uygun alanda bu hizmeti verebilmeleri. Sıkıntılar yaşamış Doğumevi. İşin fesih yoluna gidilmiş. Teslim süreci devam ediyor. 2019 yılı kamu yatırımlarında ödenek sıkıntısı olan bir yıl. Doğumevi ile ilgili arkadaşlarımız çalışıyoruz. İl Sağlık Müdürümüzden aldığım bilgi, “İnşaata başladılar, taşeron seçimi yaptılar, malzemeleri getiriyorlar, bu yıl bitirme sözü verdiler” diye. Süreç devam ediyor. Bundan önce yaşanılmış aksiliklerin faturasını bize yansıtmış olduk” dedi.
11 Ocak 2019 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI