23 Temmuz 2019

AKP BÜYÜKŞEHİR ADAYI SEÇİLMESİ HALİNDE YAPACAKLARINI ANLATTI: PROJELERİNİ TANITTI


AKP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce, seçilmesi halinde hayata geçirmeyi planladığı projelerini tanıttı. Yüce, Sakarya’ya bir sağlık vadisi kuracaklarını belirterek, “Bu vadide doğal aromalar ve doğal bitkiler ile tedavi merkezleri oluşturacağı

RAMADA OTEL’DE
AKP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce, seçilmesi halinde hayata geçirmeyi planladığı projelerini basın mensuplarıyla paylaştı. Adapazarı Ramada Otel’de önceki akşam basın mensuplarıyla buluşan Yüce, 10 Ocak Gazeteciler Gününü kutladı. Projelerini anlatan Yüce, “Sakarya’yı bu fakir değil, hep birlikte idare edeceğiz. Belediye sizindir hizmetler bizimdir inşallah” dedi.
ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ
Kentte çocuk üniversitesi kurmayı amaçladıklarını anlatan Yüce, "Sakarya'ya bir üniversite daha planlıyoruz. Farklı bir şekilde tamamen dünyada herhangi bir konuda gelişmiş olan ülkenin üniversitesindeki modeli ilimize getirmek istiyoruz. Yeni bir üniversiteyi şehrimize kazandırmak için ister kamu isterse özel olarak şehrimize kazandırmak için planlarımızın arasına alıyoruz” diye konuştu.
ARİFİYE’YE BULVAR
Arifiye’ye yeni bulvar çalışması yapacaklarına değinen Yüce, otobüs terminalinden başlayacak yeni bulvarda hem bisiklet yolu, hem yürüyüş yolu olacağını dile getirdi. Yüce, "Orasını sadece bir yol olarak değil orası yoldan öte vatandaş ne isterse orada bulacaktır. Hem bitiş noktasında hem başlangıç noktasında bisiklet garajı yapmak istiyoruz. Böyle modelleri şehre kazandırmak istiyoruz" dedi.
LEZZET DURAKLARI
Sağlık ve kültür alanındaki Doğal Yaşam ve Sağlık Vadisi kuracaklarını vurgulayan Yüce, “Bu vadide doğal aromalar, doğal kokular, doğal bitkiler ile tedavi merkezleri oluşturacağız. Balla tedavi olacak mesela. Hiçbir kimyasal kullanılmayacak. Sakarya’mızda bir Kültür Vadisi yapmak istiyoruz. Bununla alakalı iki yer tespitimiz oldu. Bunun yanında Lezzet Durakları Vadisi de kuracağız” dedi.

AKP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce, seçilmesi halinde hayata geçirmeyi planladığı projelerini basın mensuplarıyla paylaştı. Adapazarı Ramada Otel’de basın mensuplarıyla buluşan Yüce, 10 Ocak Gazeteciler Gününü kutladı. Projelerini anlatan Yüce, Sakarya'yı tüm kesimlerle idare edeceklerini söyledi. Çalışmalarını 5 ana eksen 10 alt eksen çerçevesinde toplamda 25 detay projeden oluşturarak eylem planı hazırladıklarını dile getiren Yüce, kültür, ekonomi, turizm ve spor alanlarında kentte yatırım yapacaklarını iletti. 

ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ

Sosyal belediyecilik anlayışını öncelikli hale getireceklerini vurgulayan Yüce, tüm ilçelere sosyal gelişim merkezlerini kuracaklarını ifade etti. Kentte çocuk üniversitesi kurmayı amaçladıklarını anlatan Yüce, "Sakarya'ya bir üniversite daha planlıyoruz. Farklı bir şekilde tamamen dünyada herhangi bir konuda gelişmiş olan ülkenin üniversitesindeki modeli ilimize getirmek istiyoruz. Böyle yeni bir üniversiteyi şehrimize kazandırmak için ister kamu isterse özel olarak şehrimize kazandırmak için planlarımızın arasına alıyoruz. Geleceğimizin teminatı evlatlarımızdır. Evlatlarımız için çocuk üniversitesini kurmayı planlıyoruz. Bu çocuk üniversitesinde özellikle tatil günlerinde veya önemli günlerde bu üniversitemizdeki çocuklar hızlı okuma ve hafıza geliştirme projelerini öğrenecekler." diye konuştu. 

ARİFİYE’YE YENİ BULVAR

Arifiye’ye yeni bulvar çalışması yapacaklarına değinen Yüce, yatay mimariyi devam ettireceklerini kaydetti. Otobüs terminalinden Arifiye'ye doğru yapılacak yeni bulvarda hem bisiklet yolu, hem yürüyüş yolu olacağını dile getiren Yüce, "Orasını sadece bir yol olarak değil orası yoldan öte vatandaş ne isterse orada bulacaktır. Hem bitiş noktasında hem başlangıç noktasında bisiklet garajı yapmak istiyoruz. Böyle Avrupa modellerini inşallah şehrimize kazandırmak istiyoruz." Dedi. Sakarya'nın bir tarım kenti olduğunu aktaran Yüce, "Katma değeri yüksek olan ürünlerimizi burada yetiştirmek için ciddi manada gayret sarf edeceğiz. Sakarya'mızda fidancılık ön plana çıkmaktadır. Dış mekan ve iç mekan süs bitkiciliği konusunda Türkiye'de ve dünyada bir numara nasıl olunabilir biz de belediye olarak müteşebbislerimizin desteğiyle yapacağız." şeklinde konuştu. 
ADA TRENİ DÖNECEK

Şehrin beklentileri arasında ilk sırayı Ada Treni'nin aldığını belirten Yüce, trenin kent merkezine geleceğini söyledi. Daha önce yapılmış projeleri incelediğini ve gerekli çalışmaları yürüttüklerini ifade eden Yüce, kalıcı bir çözüm getirerek sorunu ortadan kaldırmak istediklerini kaydetti. Trenin, kentin trafiğini etkilemeyecek şekilde ilerlemesi için gayret sarf ettiklerini belirten Yüce, "Alttan ya da üstten bir şekilde gelecek. İki tür proje hazırlattık. Projeyi seçimlerden sonra hayata geçirmeyi planlıyoruz." diye konuştu. Kentte katlı otopark ihtiyacının olduğuna değinen Yüce, birden fazla yerde katlı otopark yapılarak bu ihtiyacın giderileceğini aktardı. 

NEHİRDEN FAYDALANACAĞIZ

Bilecik sınırından başlayarak şehrin kuzeyine uzanan 180 kilometrelik Sakarya Nehri'nden, tarımdan ekonomiye, enerjiden ulaşıma kadar birçok konuda faydalanmak istediklerini dile getiren Yüce, "Sakarya Nehri'nin Tuna Nehri gibi olmasını istiyoruz. Nehir üzerine hidroelektrik santralleri kurmaya gerek yok, nehir kenarlarına türbinler koyarak enerji ihtiyacını buradan karşılayabiliriz. Sakarya Nehri, bu topraklar için önemli, Sakarya akacak Sakarya kazanacak." şeklinde konuştu. Yüce ayrıca basın mensuplarına, “Sakarya’yı bu fakir değil, hep birlikte idare edeceğiz. Sakarya’yı hep birlikte yürüteceğiz. Bu sadece birilerinin değil hepimizin ili hepimizin belediyesi olacaktır. Belediye sizindir hizmetler bizimdir inşallah” dedi. 

HAFİF RAYLI SİSTEM

Hafif raylı sistemin olmazsa olmazları arasında olduğunu dile getiren Yüce, “Ulaşımla ilgili tüm şehir olarak hayal ettiğimiz hafif raylı sistem, olmazsa olmaz projelerimizden biri diyen Yüce, “Şehir artık büyüdü ve ulaşımda büyük sıkıntı yaşanıyor. Bu sorunu raylı sistem ile çözeceğiz. Yıllardır bunun altyapısı yapıldı, hayal edildi. İnşallah gerçekleştirmek bize nasip olacak” şeklinde konuştu.

PEKŞENLER’DEN GİRİŞ

Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yüce, şehre yeni bir giriş daha kazandıracaklarını belirerek, “Bu girişi özellikle yeni stadın çevresinde yaşanan trafik sorununu da ortadan kaldırmak adına Pekşenler’den, yeni stada kadar olan bölüme otoban genişliğinde bir duble yol yapmayı hedefliyoruz. Bu yolun içine bulvarda katarak, hem yürüyüş, hem bisiklet yolu olarak ta halkımızın hizmetine sunmak istiyoruz” diye konuştu.

SAĞLIK VE KÜLTÜR

Sağlık ve kültür alanındaki vaatlerini de anlatan Yüce, bunlardan birinin Doğal Yaşam ve Sağlık Vadisi olduğunun altını çizdi. Yüce “Bu vadide doğal aromalar, doğal kokular, doğal bitkiler ile tedavi merkezleri oluşturacağız. Balla tedavi olacak mesela. Hiçbir kimyasal kullanılmayacak. Sakarya’mızda bir Kültür Vadisi yapmak istiyoruz. Bununla alakalı iki yer tespitimiz oldu. Bunun yanında Lezzet Durakları Vadisi de kuracağız. Türkiye’nin tüm yörelerinin yemekleri burada yer alacak. Sadece yöresel mutfaklar değil, dünya mutfağını da buraya getireceğiz” dedi.
ÜZERİ KAPANACAK

Uzun Çarşı’nın iki etabının tamamlandığını söyleyen Yüce, “3. Etabı tamamlamak inşallah bize nasip olacak. Yalnız oradaki esnaflar eskisi gibi Uzun Çarşı’nın üzerinin kapatılmasını istiyor. Bizde esnafımızın isteğini yerine getireceğiz. Bununla ilgili onlara sözümüz var. Uzun Çarşı’nın üzerini dokusuna uygun bir şekilde kapatacağız” ifadelerine yer verdi.

KONGRE MERKEZİ

Şehrin en büyük ihtiyaçlarından birisinin de Kongre Merkezi olduğuna dikkat çeken Yüce; “Tüm etkinliklerin yapılabileceği bir Kongre Merkezi projemiz var. Sosyal ve kültürel belediyecilik anlayışı ile halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bunun yanında bir şehrin olmazsa olmazlarından biri kütüphanedir. Mevcut kütüphanemiz şehrimiz için çok yetersiz. Şehrimize bir milyon kitabın yer alacağı büyük bir kütüphane kazandırmak için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Projemiz hazır” müjdesini verdi.
12 Ocak 2019 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.

Habere yazılan yorumlar

Tarih : 12 Ocak 2019 , Cumartesi

ayhan sarıca

Sayın yetkili; Seçimin en güçlü adayının vizyonu Bir kütüphane, bir yeni viyadük, bir raylı sisteme ilave terminal, bir çocuk üniversitesi ise şayet, yazık Koca Sakarya kentine. Bumudur Vizyon! Bunca yıllık kamu yöneticisi olarak, hadi geçtik yurtdışında olan biteni, burnunuzun dibinde Bursa da, Eskişehir'de, Antalya'da ki icraatlara şöyle bir inceleme de bulunsanız dahi Sakaryalı o illere yetişmeye razı olurdu. Adapazarının, yani kent merkezinin artık gerek deprem, gerek valilik, gerek adliye üçgeninde Yenikent'e taşınması gereğini bile görememiş. Artık herkesin Yapay zekayı, yüksek teknoloji arge merkezlerini şehrine sanayicisine, entegre etmeye çalıştığı üniversitelerine yön vermeye çalıştığı (Kocaeli/gebze de olduğu gibi) bir dönemde, biz Sakarya nehrinden su akar deli bakar diye mutlu olacağımız vaadiyle yetinmek zorunda kalıyoruz. Sayın Müstakbel Başkanım, çıtayı çok ama çok daha yukarılara çekmelisiniz. Bakın Kuzey marmara yolu Kaynarca ile birleşiyor. Yol demek uygarlık demek. Kaynarca ve çevresinin bu kavşakta olmaktan dolayı elde edeceği katma değeri ve neler yapılması gerektiğini görmek demek. Diğital dünyaya entegre olacak seviye de know how kullanarak bölgeye yeni bir kimlik getirmek gerek. Karasu hakeza. Sizden daha dolu daha üretken projeler bekliyoruz. Saygılarımla

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI