16 Temmuz 2019

AKP BÜYÜKŞEHİR ADAYI YÜCE, TARIMLA İLGİLİ GÖRÜŞLERİNİ AÇIKLADI: TARIMIN MERKEZİ SAKARYA


AZO’nun Genel Kurulu'nda konuşan Başkan Adayı Yüce, "Tarım potansiyelini en iyi şekilde kullanacağız. Şehrimizde üretilen ürünler için araştırma merkezi kuracağız. Ürünlerimizi markalaştıracak, Sakarya'yı tarımın merkezi haline hep birlikte getireceğiz” d

EĞİTİM TURİZMİ

AKP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce, Akyazı Ziraat Odası’nın genel kuruluna katıldı. Toplantıda konuşan Yüce, vatandaşın yaşamını kolaylaştıran ulaşım modellerini hayata geçireceklerini belirterek, “Ulaşımda örnek olacak çalışmalar gerçekleştireceğiz. Sakarya'ya Afet Eğitim Merkezi'ni inşa edecek, eğitim turizmini de şehrimizde yaygınlaştıracağı” dedi.
GELİŞMİŞ ŞEHİR

Sakarya’nın ekonomik olarak gelişmiş bir şehir olduğunu vurgulayan Büyükşehir Adayı Yüce. “Şehrimiz hem tarımda hem de sanayide öne çıkıyor. Bu değerlerimizi markalaştıracağız. Belli ürünler özelinde araştırma merkezleri kuracağız. Sakarya ayva, kiraz, mısır, fındık, üzüm, kabak gibi ürünlerde çok iyi konumda. Bu ürünlerin yetiştirilmesi ve pazarlanması konusunda çalışacağız" dedi.
BİRİMLER BİRLEŞİYOR
Seçilmesi halinde kentte tarımla ilgili yeni bir birim kuracaklarını belirten Yüce, “Tarım Bakanlığımızla görüştük. Bakanlığımızın destekleriyle tüm birimleri teşkilat bünyesinde toplayacağız. Kanatlı hayvan ve fidancılıkta daha iyi bir noktaya gelecek, tıbbi ve aromatik bitkilerin merkezini Sakarya yapacağız. Şehrimizi tarımın merkezi haline getirmek için hep birlikte çok çalışacağız" dedi.
7 Şubat 2019 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI