18 Haziran 2019

CHP KADIN KOLLARININ EYLEMİ 13'NCÜ HAFTADA


CHP İl Kadın Kolları tarafından başlatılan "Ada Treni Adapazarı'nda gelecek" eylemine bu haftasonu da devam edildi. İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu, "Şehri yönetenler çözüm yerine bahane üretiyorlar. Ulaşım hakkımız gasp ediliyor" dedi.

CHP il Kadın Kolları tarafından 13 haftadır düzenlenen ‘Ada Treni adapazarı’na gelecek’ eylemi bu hafta da devam etti.  Gar Binası önünde yapılan basın açıklamasında konuşan il Kadın Kolları Çeroğlu, kendilerine destek olan herkese teşekkür etti. Tüm dünyada toplu taşıma anlamında raylı sistemin teşvik edildiğini belirten Çeroğlu, “ İşçilerin, emekçilerin, esnaf ve öğrencilerin daha ekonomik ve konforlu ulaşım hakkı gasp edilmeye devam edilmektedir. Şehri yönetenler çözüm üretme yerine bahane üretmeye devam ediyorlar. TCDD gerekli önlemleri alırım demesine rağmen şehir trafiği bahanesinin ardına sığınıyorlar. Mithatpaşa’da inen yolcuları şehre taşımak için konan ek otobüs ve dolmuş seferlerinin trafiğe etkisini ölçtünüz mü?” diye sordu
ENGEL YOK
Bu konuda herhangi bir araştırma ve çalışma yapıldığını ifade eden Çeroğlu, “Biz söyleyelim Ada treni Mithatpaşa - Adapazarı arasını yaklaşık üç dakikada gitmektedir. Trafik yoğunluğu orta garajın olduğu yerdeki geçitte vardır. Trenin yarım dakikalık geçişi sırasında garaj çıkışı daha da rahatlayacaktır. Ada treni toplam sekiz sefer yapmaktadır. Bunlardan dördü trafiğin yoğun olmadığı saatlere denk gelmektedir. Karaman yolundan gelip çevre yoluna dönecek bir aracın yazlık göbeğini 2 – 2,5 dakikada döndüğünü düşünürsek tren hiçte trafiğe engel görünmemektedir. Sayın yöneticiler işte gerçek bu. Artık hayal satmayı bırakın. Halkın haklı sesine kulak verin. Bizler Ada treni ve Adapazarı garını sadece ulaşım olarak ta görmüyoruz. Kentimizin tarihi ile bağlantısının kopmasına ve ranta teslim olmasına izin vermeyeceğiz” dedi.
10 Şubat 2019 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI