CUMHURBAŞKANI TUZLA’DAKİ TÖRENDE TANK PALETLE İLGİLİ KONUŞTU: SATIŞ DEĞİL İŞLETME DEVRİ11 Şubat 2019, Pazartesi

TUZLADAKİ TÖREN
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Test ve Eğitim Gemisi Ufuk’un (A-591) denize iniş törenine katıldı. Tuzla’daki törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tank Palet Fabrikası’nı satmadıklarını sadece işletmesini devrettiklerini belirterek. “CHP Genel Başkanı, inatla ve ısrarla halen bu fabrikanın yabancılara satıldığı yalanını söylüyor. Tank palet fabrikamızın satılması, yani mülkiyetinin devri asla söz konusu değildir” dedi.
MÜLKİYETİ DEVLETİN
Fabrika arazındaki her türlü taşınmazın mülkiyetinin devlete ait olduğunu vurgulayan Erdoğan, “Öyle de kalacaktır. Firma yüzde 50 Katar, yüzde 50 Türk ortaklığı olan bir firmadır. Yaklaşık 40-50 milyon dolar gibi de bir yatırım yapmak suretiyle fabrika elden geçirilecektir. Yapılan iş, sadece işletme hakkının belli şartlar ve süreler dahilinde ki bu 25 senedir; ülkemizin öncü kuruluşlarından birilerine devretmesidir” şeklinde konuştu.
HAKLARI KAYBOLMAYACAK
Çalışanların, özlük haklarında da hiçbir gerileme yaşanmayacağını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Olmadık iftiralarla yalan yanlış bilgilerle milletimizin kafasın karıştırmaya çalışanlar en büyük zararı Türk savunma sanayine veriyoruz. Bunlar akla zarar iddialarla bir çok projeyi kamu özel sektör işbirliğini dinamitlemeye çalışıyor. Özel sektör düşmanlığı yapmak İHA üretilmesin, SİHA üretilmesin, Korvet üretilmesin demektir” dedi.


 

Bu haber toplam 3470 defa okundu.