16 Temmuz 2019

'AKYAZI'DAKİ FAKÜLTE MERKEZ OLACAK'


SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Akbıyık, Akyazı’da yeni kurulacak Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin sağlık turizmine yönelik planlanacağını belirterek, bölgenin önemli bir merkez haline gelebileceğini ifade etti

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin akademik çalışmaları değerlendirmek amacıyla başlattığı “Fikir Sofrası” toplantıları devam ediyor. Fikir Sofrası’na Rektör Yardımcısı Prof. Dr Sinan Özkan, Genel Sekreter Dr. Öğr. Üyesi Gökhan Ergen, Turizm Fakültesi Prof. Dr. Mehmet Sarıışık, Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Orhan Batman, Doç. Dr. Burhanettin Zengin, Dr. Öğr. Üyesi Ebru Özlem Bilgin ve Fakülte Sekreteri Mehmet Yüce Taş katıldı. Üniversite ve sektör işbirliğinin önemine dikkat çekilen toplantıda Rektör Mehmet Sarıbıyık, Turizm Fakültesi'nin sektörün ihtiyaçları doğrultusunda dönüştürülmeye başlandığını söyledi. Toplantı'da Akyazı’da yeni kurulacak Sağlık Bilimleri Fakültesi'nin sağlık turizmine yönelik uygulamalı eğitim vermesi kararlaştırılırken, bölgenin sağlık turizminde önemli bir merkez haline gelebileceğine dikkat çekildi.
YENİ YAPILANMA
Toplantıda Sapanca’da bulunan Turizm Fakültesi’nin ihtiyaçları ve geleceğe yönelik yapılması gereken çalışmaları da konuşuldu. Fakültede öğrencilerin uygulama yapabilecekleri mutfak alanının planlandığını söyleyen Rektör Mehmet Sarıbıyık, Turizm Fakültesi’nin ulusal ve uluslararası yarışmalarda gösterdiği başarıların artarak devam etmesi için gerekli girişimlerin yapılacağını ifade etti. Toplantıda ayrıca Turizm Fakültesi'nin yabancı dil derslerine yönelik düzenlemelerin de yapılacağı belirtildi.
14 Şubat 2019 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI