25 Mayıs 2019

UMKE VE TIP FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNDEN ORTAK TATBİKAT


Sakarya'da, zorlu doğa koşullarında hayatta kalabilmek amacıyla UMKE, Sakarya Arama Kurtarma Ekibi ve SAÜ Tıp Fakültesi öğrencilerinin katılımıyla arama kurtarma tatbikatı gerçekleştirildi

Sakarya'da Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), Sakarya Arama Kurtarma Ekibi (SAKE) ve Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Tıp Fakültesi öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen tatbikat gerçeğini aratmadı.

Hendek Kaymakamlığı ve Hendek Belediyesinin desteğiyle Selman Dede mesire alanında kamp kuran UMKE ve SAKE ekipleri ile SAÜ Tıp Fakültesi öğrencileri, soğuk havada zorlu doğa koşullarında hayatta kalabilme mücadelesi verdi. 

Kamp alanında eğitim tatbikatları da gerçekleştiren 60 kişilik ekip, senaryo gereği görev arkadaşlarının trafik kazası geçirdiği ihbarını alınca hızla bölgeye hareket etti. 

Araç içerisinde ve altında sıkışan yaralıları kurtaran ekip, daha sonra arkadaşlarını ambulansa taşıdı. 

Soğuk havalarda çadırın olmadığı ortamda barınak yapımını öğrenen ekipler, çok sayıda arama kurtarma tatbikatı gerçekleştirdi.

Sakarya UMKE Sorumlusu Vural Seçkin,  yaptığı açıklamada, zorlu hayat şartlarında yaşamı idame ettirmek için eğitim tatbikatı yaptıklarını belirterek, "Arama kurtarma, trafik kazası, soğuk havalarda çadırın olmadığı ortamlarda nasıl barınak yapılabilir, bununla ilgili eğitimlerimiz var. Gerçek afetlerde bu tür farklı kurumlarla çalışacağımız için uyum sürecini daha etkin hale getirmek istedik." diye konuştu. A.A.
17 Şubat 2019 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI