25 Mayıs 2019

BAKAN DÖNMEZ'DEN TOÇOĞLU'NA TEŞEKKÜR


Önceki gün ilimize gelen Enerji Bakanı Dönmez, “Sakarya özellikle 1999’dan sonra hem toplumsal hayatı hem de iş hayatının yıkıldığı bir kentti. Yeniden kalkınarak o eski görüntüyü sildi maddi açıdan Sakarya’yı farklı gördüm” dedi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, önceki gün ilimizi ziyaret itti. İlk olarak Vali Ahmet Hamdi Nayir'i makamında ziyaret eden Dönmez, Valilik Şeref Defteri'ni imzaladı. Kentteki faaliyetler hakkında bilgi alan Bakan Dönmez, daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'nu ziyaret etti. Sakarya'nın hızla büyüdüğünü ve geliştiğini belirten Dönmez, kentin bölgede marka şehir olma yönünde hızla adım attığını, örnek projeler ortaya koyduğunu söyledi. Bakan Dönmez, Bakanlığıyla ilgili olan elektrik ve doğal gaz altyapısına ait sorunların şehirde büyük oranda çözüldüğünü dile getirdi. Sakarya Park'ta yer alan Sakarya Büyükşehir Belediyesi Hidroelektrik Santrali'nde incelemelerde bulunan Bakan Dönmez, Başkan Toçoğlu'ndan santral hakkında bilgi aldı.
TOÇOĞLU’NA TEŞEKKÜR ETTİ
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Sakarya’mız hızla büyüyen ve gelişen bir şehir. Özellikle 1999 depremini yaşayan bir şehrin böylesine hızlı gelişmesi ve büyümesine sunmuş olduğu katkıdan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na teşekkür ediyoruz. Sakarya’da deprem sonrası örnek projeler ortaya koyuldu. Yalnızca üstyapıya değil altyapıya da gerekli önem verilmiş ve şehir büyük oranda gelişmiş. Sakarya yalnızca kenti açısından değil bölgesel ve enerji bakımından da önemli bir paya sahip. Başkanımız Zeki Toçoğlu’na şehri için gerçekleştirdiği hizmetlerinden dolayı tekrar teşekkür ediyorum” dedi.SAKARYA DÖNÜŞÜM GEÇİRDİ
AKP İl Başkanlığını da ziyaret eden Bakan Dönmez, Sakarya'nın geçmişte tarım kenti olarak anılırken, bugün artık ciddi dönüşüm neticesinde bir ticaret merkezi haline geldiğini dile getirerek, "Bunda hiç şüphesiz bulunduğu coğrafyadaki konumun etkisi büyük. O konumu iyi değerlendiremeyen yöneticiler olursa herhangi bir mesafe kat etmeniz mümkün değil. Günümüzde sadece bireyler, kurumlar yarışmıyor, kentler de yarışıyor. Bu rekabetin güzel örneklerini görüyoruz." şeklinde konuştu.
DESTEĞİNİ EKSİLTMEMİŞ
Sakarya’nın, partileri kurulduğu günden beri her zaman destek verdiğini hatırlatan Bakan Dönmez, “Sakarya Cumhurbaşkanımıza olan teveccühünü, desteğini eksiltmemiş, katkısını sağlamış bir şehrimizdir. Biliyorsunuz önümüzde yerel yönetimler seçimi var. Daha önceki seçimlerde olduğu gibi 17-0 yapma hedefindeyiz. Ümit ediyoruz ve inanıyoruz ki aynı desteği artırarak gösterecektir. Sakarya özellikle 1999’dan sonra yaşadığı iki depremden sonra adeta hem toplumsal hayatı hem de iş hayatının yıkıldığı bir kentti. Yeniden kalkınarak o eski görüntüyü sildi maddi açıdan Sakarya’yı farklı gördüm. Burada şüphesiz hükümetin aldığı kararlar ve yatırımlar kadar yerel yöneticilerimizin ortaya koyduğu ciddi performansın etkisi büyük. Bu vesile ile hizmet almış, hizmet etmiş belediye başkanlarımızı şükranla anıyorum. Sakarya bölgenin cazibe merkezlerinden biri olmaya devam edecek” dedi.
18 Şubat 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI