20 Temmuz 2019

ÜSTÜN, BABACAN'LA MI, DAVUTOĞLU'YLA MI HAREKET EDİYOR?


Aylardır AKP içinden ayrılacak bir ekibin yeni bir parti kuracağı konuşuluyor, yazılıyordu. Kimilerine göre bu yeni bu partinin Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu olacaktı, kimilerine göre ise Ali Babacan.

Ancak son günlerde Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın farklı siyasi arayışlar içinde oldukları konuşulmaya başlandı.
Babacan’ın eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’le birlikte hareket ettiği Ahmet Davutoğlu’nun ise onlardan önce hareket ederek yerel seçimin hemen ardından partisini kuracağı söyleniyor.
En son Fatih Altaylı da köşesinde bu konudaki kulisleri yazdı.
Altaylı’nın yazdığına göre Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı parti 40 ilde teşkilat kurma hazırlıklarını tamamlamış.
Bize gelen son kulis bilgilerine göre ise Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı partide AKP’den 4 dönem Sakarya Milletvekili seçilen Ayhan Sefer Üstün de bulunacak.
Hatta Üstün Güneydoğu Anadolu bölgesindeki teşkilatlanma çalışmalarından sorumlu tutulmuş.
Partinin tüzük çalışmalarına da katkı verdiği söylenen Üstün, Sakarya’da da yeni  kurulacak partiyle ilgili çok güvendiği kişilerle temas kuruyor.
AKP’den bu seçimde aday olup da umduğunu bulamayan kişilerle temas kuran Ayhan Sefer Üstün bu kişilerden yeni partinin kurucu yönetiminde yer almalarını istiyor.
25 Şubat 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.

Habere yazılan yorumlar

Tarih : 8 Nisan 2019 , Pazartesi

recep maruf

Bunlar emziği elinden alınmış bebekler gibi. Makam hırsı hava gösteriş benlik histerine kapılmış. Davasız insanlar. Millet uyandı prim vermeyecektir. AKP kirlendi. Arsız hırsız ve bukalemunlarından arınamıyor. Oylar Reis için veriliyor zaman REİS; Pırıl pırıl kadrolu Yeniden Refah Partisine geçsin. Sol Parti haline dönüşen SP iyindeki tertemiz dava erleri de gelsin. Yeni bir diriliş başlasın. Çare Mili Görüş, dava Milli Görüş!

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI