25 Mayıs 2019

ETÇİOĞLU'NDAN CAMİ PROJESİNE TEPKİ


Adapazarı Belediye Meclisi Başkan Vekili Erol Aydın Başkanlığında toplandı. Toplantıda bir ek madde olmak üzere 12 madde görüşüldü.

Gündem maddeleri öncesi söz alan meclis üyeleri kendilerine hizmet imkanı veren Adapazarı halkına teşekkür etti.  Gündem dışı maddelerde söz alan MHP grup Başkanvekili Erkal Etçioğlu, Güllük Camii ile ilgili eleştirilerini sıraladı. Cami yapımına karşı olmadığını belirten Etçioğlu, altında dükkan yapılmasına karşı olduğunu söyledi. Etçioğlu, “Bizim meclisimizin karar verdiği dipnotları uymuyor. Uymadığı için bürokratlar diyor ki git götür meclise meclis kaldırsın. Tabi bizim İmar Müdürlüğü sadece bu işi kendini temize çıkartmak için yapmıyor aynı şeyi bu şeyi çizen müdürü de yapıyor. Oda plan notlarına uygun proje yapmıyor. Bir taraf zorluyor imar planını bir taraf da kendini kurtarmaya çalışıyor. Arada belediye meclis üyeleri okkanın altına gitsin basit bir çekişme. Biz onun için red veriyoruz” dedi.
DÜKKAN VE ÇARŞILAR
Etçioğlu, “Alt taraftaki dükkanları ve çarşıyı hiç beğenmedim. Zaten bu proje bizim önümüze caminin önüne iki katlı iki tane dükkan yapalım diye geldi. Mesele camii yapmak değildi ki. Dükkan yapıp birilerine peşkeş çekmek. Bak açıkça söylüyorum. Orhan Camiinin altında dükkan mı var, Yeni Camii'nin altında dükkan mı var sonra bu iş şeye çevrildi. Ben oraya imza atmam. Benim arkadaşlarımda atmayacak. Ya bu plan dipnotları kalkar olduğu gibi geçer. Belediye meclisini hiçe saymaktır bu. Kendini kurtarmak için belediye meclisini kullanmaktır bunun adı. Erkal Etçioğlu cami yapılmasına karşı ya arkadaşlar benim kendi yaptırdığım minareler var” dedi.
SEVGİ VE SAYGIYLA ANIYORUM
Meclis Başkanlığını yapan Adapazarı Belediyesi Başkan Vekili Erol Aydın ise, “AK Parti, MHP Grubu ve 1 Saadet Partisi meclis üyemizin bulunduğu meclisimizde 5 yılda elimizden ne geliyorsa en iyi şekilde yapmaya çalıştık. Güzel dostluklar kazandık. En farklı şeyleri düşündüğümüz anda bile saygıyı ön planda tutan görev süreci geçirdik. Birbirini seven, sayan ama yeri geldiğinde eleştirebilen bir meclisimiz oldu. Hizmeti her şeyin önüne koyduk. Şehre birlikte hizmet verdik. Bizimle yaptıkları çalışma ve katkılarından dolayı MHP grubundaki meclis üyelerimize, Saadet Partisi meclis üyemiz ve tüm Başkan Yardımcıları, birim müdürleri ile mecliste alınan kararların işleyişinde katkısı olan personelimize de teşekkür ediyorum. Bu süreçte hepinizden helallik istiyorum” diye konuştu. 
5 Mart 2019 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI