23 Temmuz 2019

İŞTE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN MİTİNGİNİN PERDE ARKASI


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mitinginin perde arkasında yaşananları sizin için derledik.

Yüce’nin sesi kısık bir halde konuştu
Dün 31 Mart Seçimleri nedeni ile mitingi yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması önce, AKP Büyükşehir Belediye Başkanı  Ekrem Yüce, bir konuşma yaptı.  Bugün kadar yaptığı seçim çalışmalarından uzun uzun konuşan Yüce’nin konuşması beklenildiği gibi uzun sürmedi.  Yüce’nin yoğun temposu nedeni ile sesinin kısık olduğu dikkatlerden kaçmazken, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu 2Büyük işler yaptı. Kendisine teşekkür ediyorum” şeklinde ifade kullandığı dikkatlerden kaçmadı.

Belediye başkanlar, bir aradaydı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın miting öncesinde  değişecek olan belediye başkanları ve yardımcıları kendilerine ayrılan bölgedeydi. Başkanlara, il yönetim kurulu üyeleri de eşlik etti. Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, İsmail Karakullukçu, Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Tercan, uzun süre bu alanda bir araya gelerek sohbet ettikleri dikkatlerden kaçmadı.

Kalemlere kadar alındı
Miting nedeni ile şehir merkezinde ve miting alanında güvenlik had safhadaydı. Vatandaş girişi, kameralar ile kontrol altında tutulurken, yapılan üst aramalarında vatandaşların ceplerinde bulunan çakmak, bozuk para, kalem gibi malzemeler toplandı. Miting alanına girişte, vatandaşlar ikinci bir kontrolden de geçti.

Ses sistemi arıza yaptı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halka yönelik yaptığı konuşma sırasında zaman zaman aksaklıklar yaşandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmalarının ilk bölümünde üst üste iki defa ses sistemi arıza yaptı. Arıza nedeni ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşması bölündü. Arızalar, teknik ekipler tarafından kısa zamanda giderildi.

MHP Yönetimi oradaydı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gelmesi beklenen alanda Cumhur İttifakının ortağı MHP’ler de tam kadro yer aldılar. MHP Sakarya Milletvekili M. Levent Bülbül, İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, il yöneticileri, ilçe başkanları ve tek belediye başkan adayları olan Taraklı Belediye Başkan adayı İbrahim Pilavcı’da hazır bulundu. Öte yandan miting alanında, sadece AKP’nin bayraklarının dalgalandığı, Cumhur İttifakının ortaklarında MHP’nin bayraklarının olmadığı dikkatlerden kaçmadı.

Sıcaktan bayılanlar oldu
Miting nedeniyle, Demokrasi Meydanı  ağırlığı bayan olmak üzere dolu olduğu dikkatlerden kaçmadı. Miting alanı, bayanlar ve erkekler olmak üzere iki bölüme  ayrıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşma yapacağı alana yakın olan bölüm, bayanlara ayrılmıştı. İkinci bölüm ise karma bölümdü. Karma bölüm ağırlık erkekler oluşturunca, sıcak nedeni ile fenalaşan bayanlar zor anlar yaşadı. Alanı çıkışın tek taraftan olması nedeniyle bayanlar alandan çıkamadı. Bayılanlar ve fenalaşanlar nedeniyle zaman zaman sağlık ekiplerine yoğun bir mesai yaptı.

Alışveriş torbaları ve çaylar havada uçuştu
Mitingin sonunda, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve belediye başkan adayları hep birlikte vatandaşlara çay dağıttı. Çaylar’ın ise kenevirden yapılmış bez alışveriş çantaları içinde atıldı. Vatandaşlar bez çanta ve çay almak için birbirleri ile yarışınca, izdiham yaşandı.
20 Mart 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI