26 Haziran 2019

VALİ NAYİR'DEN KİTAP OKUMA ÇAĞRISI


55. Kütüphane Haftası Açılış Töreni Orhangazi Kültür Merkezinde yapıldı. Yapılan açılış törenine Vali Ahmet Hamdi Nayir, öğrenciler ve veliler katıldı. Vali Nayir az okuyan bir toplum olduğumuzu vurguladı

 Her yıl Mart ayının son Pazartesi günü başlayan ve bir hafta boyunca çeşitli etkinliklerle sürdürülen "Kütüphane Haftasının” 55'incisi  25 Mart -31Mart  2019 tarihleri arasında kutlanacak. Yapılan törende konuşan Vali Ahmet Hamdi Nayir kitap ve kütüphanenin önemine vurgu yaptı. Konuşmasının devamında eğitim ve öğretimin en vazgeçilmez metaryellerinden birisinin kitaplar olduğunu söyleyen Ahmed Hamdi Nayir,  “Bizler ilk emri oku olan bir dinin mensupları olarak maalesef az okuyan daha fazla okuması gerektiğine inandığımız bir grubu  ifade ediyoruz. Biz bu dine mensup olarak dünyanın en çok okuyan din mensupları biz olmalıydık diye düşünüyorum” dedi.  Ayrıca okumanın insana bir çok şey kattığını belirten Ahmet Hamdi Nayir “Okumak bize insanlığımızı anlatır, ulusal değerlerimizi öğretir, bizden bin yıl önce yazılmış bir kitapla bizden bin yıl önce yaşamış biriyle konuşma fırsatı verir. Kitap bu kadar önemli” dedi.


KENDİMİZİ TANIMAK
İnsana önce kendisini öğrenmek için okumasa gerektiğini vurgulayan Vali Nayir “Kendini bilen Rabbini bilir, Rabbini bilen haddini bilir demişler. Dolayısıyla her şey okumadan geçiyor. Okuma olmadan bir yere ulaşmamız mümkün değildir. Bu anlattıklarımız olumlu manada okumadır” dedi.  Olumlu manada okumanın insana güzeli, birlik ve beraberliği, ahlakı öğretecek okumalar olduğunun altını çizen Ahmet Hamdi Nayir “Bu olmadığı zaman mevki yeri boş kalıyor.  Bizim ihtiyacımız olan bizi biz yapan değerleri öğreten okumalar” diyerek sözlerini noktaladı.


OKUMA ÖDÜLLERİ VERİLDİ
Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir’in konuşmasından sonra Adapazarı Atatürk İlk Okulu öğrencileri çeşitli gösteriler yaptı. Ardından Sakarya İl Halk Kütüphanesi En İyi Okuma ödülleri düzenlenen törenle Ahmet Hamdi Nayir tarafından kazananlara verildi. Abdulkadir Karga – Fuat İğci
26 Mart 2019 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI