19 Haziran 2019

MATUR ÖĞRENCİLERE GAZETECİLİĞİ ANLATTI


Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Sezai Matur, Sakarya Bahçeşehir Koleji lise öğrencilerine gazetecilik mesleğini anlattı

ÇOK KEYİFLİ BİR MESLEK
Bahçeşehir Koleji Master 6 Programı kapsamında uygulanan Kariyer Söyleşileri programına konuk olan Sakarya Gazetecileri Cemiyeti  Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan yardımcısı Sezai Matur,  öğrencilere mesleki deneyimleriyle birlikte gazetecilik mesleğini anlattı. 31 yıldır Sakarya’da farklı mecralarda ve farklı pozisyonlarda gazetecilik yaptığını anlatan Sezai Matur, gazetecilik mesleğini tüm zorluklarına rağmen çok keyifli bir meslek olduğunu söyledi.
HEP VAR OLACAK BİR MESLEK
Yazılı basının ömrünün çok uzun olmayacağını ifade eden Matur, gazeteciliğin ise insanlık var oldukça önemini yitirmeyecek bir meslek olduğunu belirtti.  Yaşadığımız çağın iletişim çağı olduğunu ifade eden Matur, günümüz insanının her birinin sosyal medya paylaşımlarıyla bir anlamda gazetecilik faaliyeti yürüttüğünü ancak profesyonel gazeteciliğin doğru bilgi ihtiyacıyla hep var olacağını söyledi.
DAHA İLERİ NOKTALARA 
İnsanların doğru bilgiye ulaşmak için gazetecinin ürettiği bilgiye ve habere ihtiyaç duyacağını belirten Matur “ Mecraları değişse de gazetecilik hep popüler bir meslek olmaya devam edecek” dedi. Öğrencilere ülkedeki ve Sakarya’daki gazetecilerin çalışma koşullarını da anlatan Matur  eğitimli ve nitelikli gazetecilerle bugün Türk basınının bulunduğu noktadan daha ileri noktalara taşınacağını söyledi.  Matur daha sonra Kampüs Müdürü Berna Karasu, Lise Müdürü, Levent Özbaş ve Rehber Öğretmen Sibel Ateş’le birlikte  Bahçehir Koleji Sakarya Kampüsünü gezdi. 
15 Nisan 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI