20 Temmuz 2019

SALONDAKİ KUTLAMALARDA ÖĞRENCİLER DOYASIYA EĞLENDİ: 23 NİSAN’A COŞKULU KUTLAMA


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ilimizde de coşkuyla kutlandı. Atatürk Spor Salonu’ndaki etkinliklerde şiirler okundu, öğrencilerin halk oyunu gösterileri büyük beğeni topladı

ATATÜRK SPOR SALONU

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dün düzenlenen törenlerle kutlandı. İlk olarak İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ve beraberindekiler Demokrasi Meydanı’ndaki  Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.  Demokrasi Meydanında düzenlenen törenin ardından 23 Nisan kutlamaları Atatürk Kapalı Spor Salonunda da yapılan etkinliklerle devam etti. 

BARIŞ VE KARDEŞLİK

Etkinlikte konuşan Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, bu bayramın, barış ve kardeşlik gibi mühim değerlerin pekişmesine, farklı kültürlerin bir araya gelmesine olanak sağladığını söyledi. Durmuş, Türk devletinin devamını emanet edecekleri yeni cumhuriyet bekçilerinin bu bilinçle yetişmesi amacıyla 23 Nisanların önemli bir vesile olduğunu vurguladı. 

DURMUŞ ATABARI OYNADI

Durmuş’un konuşmasından sonra Bahçelievler Gazi İlkokulu 4-A sınıfı görme engelli öğrencisi Ecrin Esrem Köse “Bizim Bayramımız” adlı şiirini okudu. Ardından Şeker Anaokulu öğrencileri Türk Bayraklarıyla hazırladıkları gösterilerini sergiledi. İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş halk oyunu gösterisine dans ekibiyle birlikte Atabarı oynadı.


 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dün düzenlenen törenlerle kutlandı. İlk olarak İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ve beraberindekiler Demokrasi Meydanı’ndaki  Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.  Demokrasi Meydanında düzenlenen törenin ardından 23 Nisan kutlamaları Atatürk Kapalı Spor Salonunda da yapılan etkinliklerle devam etti. Törene, Vali Ahmet Hamdi Nayir, Garnizon Komutanı Tuğgeneral İdris Acartürk, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, İl Jandarma Komutanı Albay Cengiz Yiğit, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Cengiz Danışan, vali yardımcıları, kaymakamlar, siyasi parti temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

ETKİNLİKLER SALONDA
Atatürk Spor Salonunda düzenlenen etkinlikte konuşan Sakarya Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, bu bayramın, barış ve kardeşlik gibi mühim değerlerin pekişmesine, farklı kültürlerin bir araya gelmesine olanak sağladığını söyledi. Tarihin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türk devletinin devamını emanet edecekleri yeni cumhuriyet bekçilerinin bu bilinçle yetişmesi amacıyla 23 Nisanların önemli bir vesile olduğunu vurgulayan Durmuş, "Çocuklar bugünün yarını, yarının umududur; çocuklar dünyanın en büyük saadeti, en büyük servetimiz ve umut kaynağımızdır. Bir milletin ilerlemesindeki temel taş, çocuklardır. Çocuklar kendilerine verilen değerle, ilgiyle, şefkatle bir gökkuşağı edasıyla geleceği renklendireceklerdir." ifadelerini kullandı.
MUASIR MEDENİYETLER
Durmuş, milletin mutluluğu ve refahı için çalışan, milleti muasır medeniyetler seviyesine ulaştırma yarışında olan ve milli birliği koruyan nesiller yetiştirmek için çalıştıklarını belirterek, tüm çocukların bayramını kutladı. Sakarya İl Milli Eğitim Müdürünün konuşmasından sonra Bahçelievler Gazi İlkokulu 4-A sınıfı görme engelli öğrencisi Ecrin Esrem Köse “Bizim Bayramımız” adlı şiirini okudu. Ardından Şeker Anaokulu öğrencileri Türk Bayraklarıyla hazırladıkları gösterilerini sergiledi.
HATIRA FOTOĞRAFI

Şiirlerin okunduğu etkinlikte öğrencilerin halk oyunu gösterileri beğeniyle izlendi. Gösteriler Moldova-Gagauzya ülkelerinden gelen ekibinin ortaklaşa hazırladığı yöresel dans gösterisiyle devam etti. Ampute Engelliler Spor Kulübü ve Ahmet Akkoç Ortaokulu öğrencileriyle gösteri maçı yaptı. Gösteri maçının ardından öğrenciler ve veliler birlikte çuval ve yumurta taşıma yarışı yaparak 23 Nisan coşkusunu çocuklarıyla birlikte yaşadılar. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gösterilerinin sonunda Bekir Sıtkı Durgun İlkokulu öğrencileri ve diğer gruplar halk oyunları oynayarak final tablosu oluşturdu. İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş halk oyunu gösterisine dans ekibiyle birlikte Atabarı oynayarak eşlik etti. Düzenlenen etkinliklerin ardından Sakarya Valisi Ahmed Hamdi Nayir ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce öğrencilere hazırladıkları gösteriler için teşekkür etti ve öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.
Fuat İğci/Abdulkadir Karga
 
24 Nisan 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI