20 Temmuz 2019

SAGİF 2019 MEYDANDA AÇILDI


Sakarya'da 90 firmanın katılımıyla düzenlenen, iş arayan ve işverenlerin buluştuğu 6. Sakarya Ar-Ge, Girişimcilik ve İstihdam Fuarı Demokrasi Meydanında düzenlenen tören ile açıldı. Törende istihdama katkı sağlayan firmalara ödülleri de verildi


Sakarya'da 90 firmanın katılımıyla düzenlenen, iş arayan ve işverenlerin buluştuğu 6. Sakarya Ar-Ge, Girişimcilik ve İstihdam Fuarı Demokrasi Meydanında düzenlenen tören ile açıldı. Fuarın açılışına AKP Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Vali Ahmet Hamdi Nayir, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, katılımcılar ve vatandaşlar katıldı.
SANAYİ VE TURİZM
Demokrasi Meydanında düzenlenen SAGİF 2019 Fuarı açılışında konuşan Vali Ahmet Hamdi Nayir Sakarya’nın tarım, sanayi ve turizm konusunda zengin bir potansiyeli olduğuna dikkat çekti. Var olan potansiyelin üretim ve istihdamla harekete geçirilebileceğine değinen Nayir “Fuarların arz ve talebi buluşturan, alıcıyla satıcıyı bir araya getiren en önemli organizasyonlardır” dedi.
EN ÖNEMLİ HAZİNE
AKP Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek de girişimciliğin bir ülkenin en önemli hazinesi olduğunu belirterek, iyi girişimcilerin bulunması ve o ülkenin girişimcilere uygun iklim koşullarına sahip olmasının, toprağın altının petrolle dolu olması kadar değerli olduğunu vurguladı. Atabek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın girişimcileri yakından takip ettiğini de sözlerine ekledi.
ELEMAN BEKLİYORLAR
Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürü Cafer Uzunkaya ise, yüz binlerce işverenin çalıştıracak eleman beklediğini belirterek, "Onun için biz artık nitelikli işlere yönelmeliyiz." dedi.  Türkiye'nin bu süreçte 7 milyon 984 kişiyi istihdam ettiğini fakat Avrupa'da 1, 2, 3 milyonu bulan ülkelerin kendilerini başarılı addettiğine dikkati çeken Uzunkaya, Türkiye'nin tüm Avrupa ülkeleri kadar istihdam gerçekleştirdiğini vurguladı. Uzunkaya, İŞKUR olarak son 40 günde 81 ilde kırılması zor olan bir rekoru kırarak, "İŞKUR Kampüste" etkinlikleri kapsamında 137 program gerçekleştirdiklerini belirterek, şunları kaydetti:
İŞSİZLİK ENDİŞESİ
"İŞKUR, hayatın her noktasında var ama birileri sakın üniversiteli gençlerimize işsizlik endişesini, korkusunu yerleştirmesin. Türkiye, gençlerine, üniversite mezunlarına da ziyadesiyle fark oluşturan bir ülkedir. Türkiye'de 2007 yılları rakamlarıyla baktığınızda iş gücü piyasasında olan üniversite mezunu 3 milyon 100 bindir, istihdam oranı 2 milyon 900 bindir. 2017 sonuna geldiğinizde genç üniversite mezunu istihdamının 6 milyon 400 bine geldiğini görüyoruz. Yani 3,5 milyon üniversite mezununu 10 yılda istihdam eden ve 4 milyon 200 yeni üniversitelinin mezun olduğu bir Türkiye'den bahsediyoruz. Bu denli bir başarıyı Avrupa'da ve OECD ülkelerinde gösterebilmek mümkün değildir." Konuşmaların ardından milli istihdam seferberliğini en çok destekleyen ,en çok genç istihdamı sağlayan ve en çok “ İşte Anne Projesi’nde“ kadın istihdamı sağlayan firmalara ödülleri verildi.
26 Nisan 2019 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI