25 Mayıs 2019

VALİ GÖNDERDİĞİ GENELGEDE İHALELERDE ŞEFFAF OLUNMASI İSTEDİ: VALİ’DEN İHALE UYARISI


Vali Nayir dün yayınladığı genelgede kamu kurum ve kuruluşlarının yapacakları ihalelerde şeffaf olmasını isteyerek, doğrudan temin usulünün genel bir ihale yöntemi olarak algılanmaması gerektiğini de söyledi

GENELGE YAYINLADI
Vali Ahmet Hamdi Nayir, kamu kurumlarının yapacakları ihalelerde şeffaf olmasını istedi. Vali Nayir imzalı genelgede kamu kurum ve kuruluşlarının yapacakları mal veya hizmet alımları ile yapım işlerinin ihalelerinin 4734 sayılı kanun hükümlerine göre yapıldığı hatırlatıldı. Genelgede kanunun, “İdareler ihalelerde saydamlığı, rekabeti, eşit muameleyi, güvenilirliği, gizliliği, kamuoyu denetimini, ihtiyaçların uygun şartlarla ve zamanında karşılanması ve kaynakların verimli kullanılmasını sağlamakla sorumludur” maddesine de atıfta bulunuldu.
DOĞRUDAN TEMİN
Vali Nayir genelgede ayrıca ihalelerinin kurum bütçelerinin yüzde 10’unu aşamayacağını belirterek, doğrudan temin usulünün genel bir ihale yöntemi olarak algılanmaması gerektiğini vurguladı. Vali Nayir, “Doğrudan temin hükümlerinden faydalanmak için yapılacak veya alınacak mal ve hizmetler bölünmemeli. Kamu İhale Kanunu’nda belirtilen özel koşullar dışına çıkılmamalı. İstenilen rekabet ortamı oluşturularak kamu menfaati en üst seviyede sağlanmalı. İhalenin ilanına ilişkin hükümlerin yerine getirilerek olası iptallerin önüne geçilmesi gereklidir” dedi.
11 Mayıs 2019 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI