26 Mayıs 2019

Dolandırıcılar cirit atıyor!


Dolandırıcılar cirit atıyor!

Şehrimizde bir süredir sıklıkla görülen dolandırıcılık olaylarında genelde aynı senaryoyu kullanan dolandırıcılara karşı yetkililer uyarıda bulundu.

ÇEŞİTLİ sebeplerle vatandaşın yanına yaklaşan ve kandırmayı amaçlayan dolandırıcılar şehrin sokaklarında ellerini kollarını sallayarak dolaşıyor.Vatandaşı kandırmak da pek de zorlanmayan bu kişiler daha önce yaptıkları ufak bir araştırma ile avını tuzağa rahatça düşürüyor. Küçük laf oyunları ile önce çevrede oturan vatandaşlardan bilgi alan dolandırıcılar daha sonra ,orada oturan birinin yakını kılığına bürünerek kurbanlarına kurduğu senaryoyu anlatıyor.

DOLANDIRICILAR genel olarak önce kendilerine zor durumda kalmış insan modunu giydirerek detaylı olmayan bir hikaye yaratıyor. (Annesi trafik kazası geçirmiş olabilir. Seçtiği kurbana önceden araştırmış olduğu mahalleden tanıdık bir isim verip; onun yakını olduğunu, ona ulaşamadığını belirterek içinde bulunduğu zor duruma kılıf uyduruyor.Ve daha sonrada arkasından acil paraya ihtiyaç duyduğu baklasını çıkartıyor. Bu kişi bazen kurbanından parayı direk isterken bazen de acıtasyon uygulayarak kurbanının ona acımasını sağlayıp parayı alıp kaçıyor. Parayı alırken de yarım saat -1 saat içerisinde geri getireceğim demeyi ihmal etmiyor.

YETKİLİLER, vatandaşların bu konuda duyarlı olmasını ,asla körü krüne kimseye inanmamaları gerektiğini yoksa ailelerinin rızkını bu kişilerin acımadan çalabileceğini söylerken 'Böyle bir durumla karşılaşırsanız gerçekten yankesici olup olmadığı konusunda şüpheye düştüğünüz zaman karşınızdaki kişiden kimliğini isteyin. En azından elinizde bir garanti olmuş olur.' diyerek vatandaşları uyardı.
25 Ağustos 2007 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI