24 Haziran 2019

REKTÖR SARIBIYIK KURULUŞ YILDÖNÜMÜNDE SAKARYA’YA SESLENDİ: SUBÜ DESTEK İSTİYOR


SUBÜ’nün kuruluş yıldönümünde konuşan Rektör Mehmet Sarıbıyık, üniversitenin kampüs alanına ihtiyacı olduğunu belirterek, “Hepimizin ortak sorumluluğu olan üniversitemize desteklerin artarak devam etmesini diliyorum” dedi

KURULUŞ YILDÖNÜMÜ
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, 1’inci kuruluş yıldönümünü üniversiteye ait Sapanca Park Otel’de verdiği iftar yemeği ile kutladı. Rektör Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık’ın ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe Vali Ahmet Hamdi Nayir, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, BAM Başkanı Nuri Koçer, STK temsilcileri, üniversite yönetimi ile çok sayıda davetliler katıldı.
SIKINTILARI ANLATTI
Programın açılış konuşmasını yapan SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, üniversitenin kuruluş sürecinde yaşadıkları sıkıntıyı anlattı. Mayıs ayından sonra birçok yoklukla karşı karşıya kalan üniversitenin yapılandırılma sürecinin sancılı olduğunu vurgulayan Sarıbıyık, göreve 5 Eylül’de atandığını hatırlattı. Rektör Sarıbıyık, “Bütün bu sorunlar ve yokluklar arasında sizlerin dualarıyla işlerimizi planlamaya çalıştık” dedi.
KAMPÜSE İHTİYAÇ VAR
Kampüse ihtiyaçları olduğunu dile getiren Rektör Sarıbıyık, “Bizim mekânlara ve en önemlisi kampüs alanına ihtiyacımız var. Kamuoyunun da merakla beklediği Rektörlük yeri ve Kampüs alanları ile ilgili çalışmaları planladık ve en kısa zamanda ilgili aktörlerle görüşerek sonlandırmayı hedefliyoruz. Bundan sonraki süreçte hepimizin ortak sorumluluğu olan üniversitemize desteklerinizin artarak devam etmesini umut ediyorum” diye konuştu.
YÜCE’DEN DESTEK SÖZÜ
Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce de yaptığı konuşmada “Üniversitemize kuruluşundan bugüne gerekli destek yapıldı. Bundan sonra da destekler devam edecek. Çünkü gücün temeli bilgidir. SUBÜ’nün bir özelliği var. Üniversitemizin hedefi de bilgiyi beceri ile bütünleştirmek, yani fikirleri aksiyona dönüştürmek. Elimizdeki imkânlarımızı bilgiyi beceriye dönüştürecek olan üniversitemiz için ne gerekiyorsa yapılacak” dedi.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nin (SUBÜ) kuruluşunun 1. yılı dolayısıyla etkinlik düzenlendi. Sapanca'da bir otelde düzenlenen etkinliğe, Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Yüksek Öğretim Kurulu Kalite Kurul Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas, kaymakam, belediye başkanları, öğretim üyeleri ile üniversite çalışanları katıldı.
AÇILIŞ KONUŞMASI
Üniversitenin tanıtım filminin gösteriminin ardından konuşan SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, ramazan ayının insanlığa hayırlar getirmesi temennisinde bulundu. Sarıbıyık, milli mücadelenin sembolü 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlayarak, “Ülkemizin istiklal mücadelesinde önemli bir adım olan Samsun'a çıkışın 100. yıl dönümü Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve milli mücadelemizin maddi ve manevi tüm kahramanlarını saygıyla yad ediyorum” dedi.
KALİTELİ ÜRETİM
Üniversitelerin, şehirlerle  hatta ülkelerle anılan farklı özelliklere sahip kurumlar olduğunu, Sakarya için yeni bir başlangıç olan SUBÜ'nün de doğru kurgulanması halinde geleceğe bırakılacak en önemli miraslardan biri olacağını dile getiren Sarıbıyık, “Günümüzde, ülkeler arasındaki rekabet bilgi düzeyinde sürdürülmekte, toplumların geleceği ise verilen eğitimin başarısıyla değerlendirilmektedir. Kaliteli insan; kaliteli iş demektir, kaliteli toplum demektir, güçlü ekonomi demektir, istikbal demektir, güçlü Türkiye demektir. Güçlü bir Türkiye için ise katma değeri yüksek ürünler geliştirmemiz, kaliteli üretim yapmamız ve iyi pazarlar oluşturmamız gerekmektedir." diye konuştu.
23 BİN ÖĞRENCİ
Sarıbıyık, SUBÜ'nün bu gelişmelerin, beklentilerin ve amaçların tam da merkezinde yer aldığını, üniversitenin mesleki açıdan yetkin, uygulama becerisine sahip bireyler yetiştirmek ve evrensel nitelikte bilim, teknoloji ve hizmet üretmek misyonuyla 18 Mayıs 2018'de kurulduğunu ifade ederek, 1 enstitü, 7 fakülte, 2 yüksekokul, 15 Meslek yüksekokul, 444 akademik, 147 idari personel ve yaklaşık 23 bin öğrenci ile eğitim-öğretime devam ettiğini kaydetti. Konuşmaların ardından Sarıbıyık tarafından üniversitenin kuruluşunda destekte bulunanlara plaket verildi. Hatıra fotoğrafının çekildiği programda, davetlilere iftar yemeği verildi. 
21 Mayıs 2019 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.

Habere yazılan yorumlar

Tarih : 21 Mayıs 2019 , Salı

BERKAY DURU

hep ehliyet liyakat denir .ahlak maneviyat da en büyük kriterdir. ama dava adamları bir yere gelir...içlerindeki insanları görmezler...kadro oluşurken maaşı dolgun kadrolara dışardan tanıdık aranır. Bünyeye yabancıdırlar. Bünyedeki deneyim yok sayılır. Kul hakkı demezler. Zaten gelenler uzun süre bir yerde çalışarak başarıya hizmet atmış deneyimli kişilerde değildir. Paralı kadrolara zıplar dururlar. dürüst deneyimli tecrübeli mert dava adamı da olsan ulaşamazsın. arkan olacak ..ağaya itaat edecek yanlıştada.yalakalıkta artı

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI