18 Haziran 2019

‘YENİ COROLLA’YA İLGİ BÜYÜK’


Toyota CEO’su Toshihiko Kudo, yeni Corolla’ya sadece ihracat yaptıkları pazarlarda değil, iç pazarda da büyük ilgi gösterildiğini söyledi

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’nin geleneksel iftar buluşması, fabrikanın Genel Müdür ve CEO’su Toshihiko Kudo ve Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Necdet Şentürk’ün ev sahipliğinde önceki akşam gerçekleşti. Buluşmaya Vali Ahmet Hamdi Nayir, Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Sakarya Üniversitesi Rektörü Fatih Savaşan ve Sakarya Uygulamaları Bilimler Üniversitesi Rektör Yardımcısı Ali Fuat Boz’un yanı sıra fabrika çalışanları ile basın mensupları katıldı.
SERİ ÜRETİME BAŞLADIK
Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Genel Müdür ve CEO’su Toshihiko Kudo, tüm katılımcıların ramazan ayını kutladı. Kurumun faaliyetlerinden de bahseden Kudo, ''C-HR modelimizin yanı sıra yeni Corolla'nın seri üretimine bu yılın ilk aylarında başladık. Bu iki modelle kapasitemizin tamamını kullanıyoruz. Sadece ihracat yaptığımız pazarlarda değil Türkiye iç pazarında da yeni Corolla'ya çok ilgi gösteriliyor.  Amacımız özellikle yüksek ihracatımızla sağladığımız katkıyı korumak ve üretim ve mühendislik kabiliyetlerimizi arttırarak Japonya dışındaki diğer deniz aşırı Toyota fabrikaları arasında en iyilerinden biri olarak kabul edilen kalite seviyemizi korumak.'' şeklinde konuştu.
BİRLİK VE BERABERLİK
Valisi Ahmet Hamdi Nayir de ramazan ayının faziletini birlik ve beraberlik içerisinde yaşadıklarını söyledi. Kentin birçok yönüyle övündüklerini ifade eden Nayir, ''İlimizin birçok yönüyle övündüğümüz gibi faaliyetlerin yanı sıra adımızı 148 ülkeye yayabilen Toyota'nın da özel bir yeri var. Üretimi ve kalitesiyle Sakaryamıza kıymet katan bir yapı olan Toyota bizim için de bir övünç kaynağı. Aynı zamanda 5 bin 800 çalışanıyla da önemli bir istihdam oluşturuyor. Her ne kadar belediye başkanımızın ihracattan yana sıkıntıları oluyorsa da ilimiz adına önemli bir yatırım” dedi.


OKUL YAPTIRMAYACAKLAR
Toyota’nın ilimize okul yaptırıp yaptırmayacağıyla ilgili soruyu Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Necdet Şentürk yanıtladı. Şentürk, “Bizim yeterince binamız ve okulumuz var. Pek çok okula destek oluyoruz. Üniversitelerimizle birlikte çalışıyoruz. Sanayi bölgesindeki meslek okulumuzla anlaşmamızı yaptık. O öğrencilerin eğitim sistemini yeniliyoruz. Onları otomotiv uzmanları yapacağız. Arifiye MYO’ya mekatronik bölümü de açıyoruz” dedi. 
EKONOMİ HAVAYA BENZER
Türkiye ekonomisinin durumunu nasıl gördüğüyle ilgili soruya Kudo, “Ekonomi havaya benzer ve değişim içerisindedir. Önemli olan o değişimle nasıl mücadele ettiğinizdir. Biz de işimizi iyi yaparak mücadelemizi sürdüreceğiz. Her türlü şartta ayakta kalmaya çalışıyoruz” dedi. Karasu Limanı’nı ihracatta kullanıp kullanmayacaklarıyla ilgili soruya Kudo, “Karasu Limanımızı kullanabilmemiz için Rusya’ya ihracatımızın biraz daha payının artması gerekiyor” dedi. MUSTAFA KAYA
23 Mayıs 2019 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI