24 Haziran 2019

'HUZUR İÇİN UYUM GEREK'


Sakarya'da "Uyum Mahalle Buluşmaları" gerçekleştirildi. İftarda konuşan Vali Nayir, “Toplum uyum içindeyse asayişi düzgün olur, huzuru yerinde olur. Bizlerin gayesi olan buluşmalar bu o uyumu sağlayacak, bilgilendirmeyi sağlayacak ve topluma huzur getirec

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı tarafından Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) iş birliğinde düzenlenen iftar programıyla "Uyum Mahalle Buluşmaları"nın 6'ncısı Sakarya'da gerçekleştirildi. Adapazarı Vali Mustafa Büyük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde düzenlenen iftar programı Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı, Malezya ilahi grubu tarafından ilahi dinletisi sunuldu.
KAYNAŞMAYI SAĞLAMAK
Göç İdaresi Uyum ve İletişim Daire Başkanı Aydın Keskin Kadıoğlu, burada yaptığı konuşmada, toplumların birbirini daha iyi tanıması ve desteklemesi amacıyla uyum buluşmalarının altıncısını Sakarya'da gerçekleştirildiğini söyledi. Kadıoğlu, "Mübarek ramazanda iftar sofraları şenleniyor, bereketleniyor iki toplumun ortak değerlerini sofralarda buluşturuyoruz. Uyum buluşmaları konseptinde iki toplumdan bugün 300'e yakın misafirimiz var. Misafirlerimizin 150'si Suriye, Afganistan, Pakistan, Sakarya'da bulunan farklı gruplar ile yerel halktan öğretmenlerimiz, muhtarımız, il müdürlerimizden kamu kuruluşlarımızdan sivil toplum kuruluşlarına ve Kızılay ile beraber herkesin içinde olduğu bir iftar programındayız" diye konuştu.
17 İLDE DEVAM EDECEK
Kadıoğlu, ramazandan sonra da 17 ilde mahalle buluşmalarına devam edeceklerini dile getirdi. Vali Ahmet Hamdi Nayir ise şunları kaydetti: "Gerek ülkemizde gerek ilimizde misafir ettiğimiz insanlar bizim için mutluluk kaynağı. Toplumların huzuru için uyuma ihtiyaç vardır. Toplum uyum içindeyse asayişi düzgün olur, huzuru yerinde olur. Bizlerin gayesi olan buluşmalar bu o uyumu sağlayacak, bilgilendirmeyi sağlayacak ve topluma huzur getirecek. Bu amaçla burada aileleri bir araya getiriyoruz. Hem Sakaryamızın kıymetli ailelerini hem de misafirlerimizi buluşturan etkinlik bu uyumu sağlamaya yönelik güzel bir organizasyon oldu. Konuşmaların ardından, Hacivat-Karagöz gösterisi sunuldu, çocuklara içinde boyama kitapları, defter, kalem ve boyanın bulunduğu "Uyum"un tersten yazıldığı "MUYU" maskotlu çanta dağıtıldı.
24 Mayıs 2019 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI