17 Haziran 2019

YAMAN: ENFLASYON FARKLARINI ÖDEYİN


Türk-İş Sakarya Temsilcisi Cemal Yaman, dün belediye başkanlarına hitaben yazılı bir açıklamada bulundu. Yaman, yaptığı yazılı açıklamada, “Taşerondan kadroya geçen çalışanların enflasyon farkını imkanlarınız dahilinde ödeyin” diyerek çağrıda bulundu.

Türk-İş Sakarya Temsilcisi Cemal Yaman dün yazılı bir açıklamada bulundu. Yaptığı açıklamada başta büyükşehir belediye başkanı olmak üzere tüm belediye başkanlarına seslenen Yaman, “ Seçimler bitti, şimdi hizmet zamanı” dedi. Ülkemizin önemli bir süreç atlattığını ve ekonomik sıkıntıların had safhaya ulaştığı bu dönemde, belediyelerin işinin kolay olmadığını belirten Yaman, “Belediyelerinizde azımsanmayacak bir işçi topluluğu çalışıyor. Çalışanların çoğu taşeron olup, 2018 yılındaçıkarılan KHK ile kadroya geçti. Yine 2018 yılında yüksek hakem kurulu tarafından belirtilen sözleşme şartlarında 2020 yılının 6’ncı ayına kadar çalışmaya devam edecekler” dedi.
İMKANLAR DAHİLİNDE
Bu çalışanlara ön görülen zam miktarının 6 ayda bir %4 olduğunu hatırlatan Yaman, “Kaldı ki 2018 yılında esnflasyonun Yüzde 26’lara kadar çıkması, bu arkadaşlarımızın alım gücünü yerle bir etmiştir. Yani enflasyon Yüzde 26 ama, kendilerine öngörülen rakam Yüzde 8’dir” dedi.  Sendikalar özellikle Türk-İş Bursa’da, İstanbul’da, Kocaeli’de seçilen belediye başkanlarına konunun anlatıldığını  belirten Yaman, “Aradaki enflasyon farkı bu girişimle 2019 yılında ödenmiştir. Biz şimdi ilimizdeki tüm belediye başkanlarına sesleniyoruz. Taşerondan kadroya geçen çalışanların enflasyon farkını imkanlarınız dahilinde ödeyiniz. Yapılacak bu ödemeler, beldenize belde de ikamet eden işçilere hizmet olduğunu biliniz” diyerek açıklamada bulundu.
10 Haziran 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI