YAZ TATİLİNDE OKULLAR ÇALIŞMALAR NEDENİYLE ŞANTİYEYE DÖNECEK: 
OKULLARA BAKIM12 Haziran 2019, Çarşamba

46 OKULDA YAPILACAK
İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullar yaz tatilinin başlaması ile birlikte şantiyeye dönecek. Müdürlüğün 2019 yılı planlaması dahilinde kentte bulunan 46 okulda bakım, onarım ve güçlendirme çalışması yapılacak. Okulların ihaleleri İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnşaat Emlak Servisi tarafından açılacak.
14 MİLYON LİRA ÖDENEK
Okullar için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 14 milyon lira ödenek gönderildi. Belirlenen okulların bakımı için tek tek ihaleye çıkılacak. İlk ihale 27 Haziran Perşembe günü 21 Haziran Ortaokulu için yapılacak. İhalenin ardından kazanan müteahhit firmaya beş gün içerisinde yer teslimi yapılacak.
130 GÜNDE TAMAMLANACAK
Okulun bakım, onarım ve güçlendirmesinin 130 gün içerisinde tamamlanması planlanıyor. Müdürlük yetkilileri bakım sürecinin yaz tatilinde tamamlanacağını belirterek, diğer okullar için de ihaleye çıkılacağı öğrenildi. Okulların şantiyeye döneceğini belirten yetkililer çalışmaların yeni sezona kadar tamamlanmasının hedeflendiğini de söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü,  Adapazarı 21 Haziran ilkokulu-Ortaokulunu güçlendirme ve onarım için ihaleye çıkıyor. İhale 27 Haziran Perşembe Günü, Camili Mahallesi Resmi Daireler Kampüsünde yapılacak.  İhale hakkında ulaşılan bilgilere göre  ihalenin açık usül yapılacağı öğrenildi. 
TOPLAM 3450 METREKARE
4 bin 500 metrekare alan üzerinde 2 bin 300 metrekare ve Bin 150 metrekare olmak üzere 3 bin 450 metrekarelik okul binasının güçlendirmesi ve onarım yapılacak.  İhaleyi kazanan firmaya 5 gün içinde yer teslimi İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından  yapılacak. İstekliler tekliflerini, anahtar teslimi götürü bedel üzerinden verilecek.
130 İŞ GÜNÜ İÇİNDE
İhaleyi alan firmanın 130 iş gününde onarım ve güçlendirme işlemini bitirmesi gerektiği ihale ilanında yer alırken ihaleye girmek isteyenlerin tekliflerini İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnşaat emlak servisine elden veya posta ile alacaklar. İhaleye teklif verecek olanların ihale dokümanını satın almaları veya EKAP üzerinden e-imza kullanarak indirmeleri zorunlu olduğu belirtildi.

Bu haber toplam 2945 defa okundu.