18 Haziran 2019

EĞİTİMDE KARNE GÜNÜ


2018-2019 eğitim öğretim Yılı, okullarda düzenlenecek karne törenleriyle tamamlanacak. 730 okulda 188 bin 116 öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline çıkacak. Vali Ahmet Hamdi Nayir’in de katılacağı karne töreni bugün Serdivan İHO’da gerçekleştirilecek

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı, okullarda düzenlenecek karne törenleriyle tamamlanacak. İlimizde 730 okulda 188 bin 116 öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline çıkacak. Vali Ahmet Hamdi Nayir’in de katılacağı karne töreni bugün Serdivan İmam Hatip Ortaokulunda Saat 10.30’da gerçekleştirilecek. İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, 2018-2019 eğitim öğretim sezonunun tamamlanmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, eğitim sisteminin öğretmenlerin omuzlarında yükseldiğini söyledi.
GÖREVDEN ÖTE YAŞAM BİÇİMİ
Durmuş, “Görevden öte bir yaşam biçimi olan öğretmenlik anlayışıyla hoşgörülü, sabırlı, özverili ve sevgi dolu yüreğiniz sayesinde yetiştirdiğiniz öğrenciler için ne kadar fedakârca çalıştığınız yadsınamaz. Geleceğin aydınlık yüzü çocuklarımızın yetişmesinde en büyük pay hiç şüphesiz ki sizlerindir. Çocuklarımızı vatan sevdalısı, dünyayı ve kendi kültürünü yakından tanıyan, ahlaklı bireyler olarak yetişiyor görmek bizim her zaman gururumuzdur. Pırıl pırıl yetişen bu yeni nesil sizin emeğiniz, sizin alın terinizdir. Yıl boyunca yaptığınız fedakârca çalışmalarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyor, bu gayretleriniz için sizleri yürekten kutluyorum; ailelerinizle birlikte, sağlıklı ve mutlu bir tatil geçirmenizi temenni ediyorum” dedi.
UMUTSUZLUĞA KAPILMAYIN
Öğrencilere de seslenen Durmuş, “Karne heyecanı yaşadığınız bugünde aranızda beklediği sonuçları alamayanlar da olabilir. Sonuç ne olursa olsun umutsuzluğa kapılmayacak ve pes etmeyeceğiz. Tatil süresince sizi dinlendirecek ve eğlendirecek, eğlenirken öğretecek birçok faaliyet içinde bulunmanız önemlidir” diye konuştu.
ÇOCUKLARDAN DEĞERLİ DEĞİL
Velilere hiçbir karne notunun çocuklardan değerli olmadığını dile getiren Durmuş, “Bu nedenle karneleri arzu ettiğimiz noktada değilse bile anlık öfkelerimizin yol açtığı yıkıcı tavırlardan uzak duralım. Onlara her zaman yanlarında olduğumuzu hissettirirsek çalışmaları ve yetenekleri doğrultusunda hayallerini gerçekleştirip güzel ülkemizin güçlü yarınlarında yerlerini alabilirler” dedi.
14 Haziran 2019 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI