22 Temmuz 2019

FINDIK VE MISIRDA
 TMO DEVREYE GİRSİNTZOB Genel Başkanlığı’na seçilen Bayraktar’ı ziyaret eden oda başkanları, fındık ve mısırda Toprak Mahsulleri Ofisi’nin devreye girmesini isteyerek, “Eğer TMO devreye girmezse üretici perişan olur” dedi.

Sakarya Ziraat Odaları Başkanları, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. Bayraktar tarafından TZOB Genel Merkezi’nde kabul edilen Sakarya Ziraat Odaları Başkanları, ziyarette, fındık ve mısırla ilgili taleplerini de ilettiler. Oda Başkanları, “Fındık ve mısırda TMO devreye girmezse üretici perişan olur” dediler.
MISIRDA ALIMA GİTMELİ
Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) fındık ve mısırda alıma girmesi gerektiğini vurgulayan başkanlar, TMO’nun hasattan önce fiyat açıklayarak fındık ve mısır alımına girmesi ve yeterli miktarda alım yapması talebinde bulundu. Başkanlar, Amerikan beyaz kelebeği gibi zararlıların ve külleme hastalığının fındık alanlarına büyük zarar verdiğini ifade ederek, bu durumun fındık rekoltesini önemli ölçüde düşüreceğini vurguladı. Başkanlar, Tarım ve Orman Bakanlığı, belediyeler, Ziraat Odaları ve diğer sivil toplum kuruluşlarının bu sorunla mücadelede birlikte hareket etmesi gerektiğini ifade etti.
BAYRAKTAR’A TEŞEKKÜR
Başkanlar ayrıca fındıkta alan bazlı desteğin kaldırıldığı dönemde devreye girerek alan bazlı desteğin devamını ve her yıl TMO’nun fındık alımına girmesini sağlayan TZOB Genel Başkanı Bayraktar’a teşekkür ettiler. Şemsi Bayraktar’ın, TZOB Genel Başkanlığına rakipsiz olarak yeniden seçilmesinden dolayı memnuniyetlerini ifade eden oda başkanları genel başkanın Sakaryalı olması münasebetiyle kendilerini evlerinde hissettiklerini vurguladı.
26 Haziran 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI