16 Temmuz 2019

‘MISIR ÇİFTÇİSİ DİZ ÇÖKMESİN’


Çökekler Mahallesi’ni ziyaret eden MHP Adapazarı İlçe Başkanı Oturak, mısır üreticilerinin sorunlarını dinledi. Oturak, “Çökekler’de mısır çiftçisinin diz çökmesine müsaade edemeyiz” diye konuştu

MHP Adapazarı ilçe başkanı Halil Hakan Oturak, Çökekler Mahallesi’ni ziyaret etti. Çökekler Muhtarı Gökhan Çalışır ve mahallede çiftçilik yapan vatandaşlarla bir araya gelen MHP
Adapazarı İlçe Başkanı Oturak, mısır çiftçisinin sorunlarını dinledi. Mısır üretiminde girdi maliyetlerinin son birkaç yılda katlandığını ifade eden çiftçiler, üretime olan ilginin her yıl azaldıklarını ve gençlerin para kazanamayacaklarını düşündükleri için çiftçiliğe rağbetin gün geçtikçe azaldığına değinde.
BEN DE BİR ÇİFTÇİYİM
Çökekler Muhtarı Gökhan Çalışır, kendisinin de bir çiftçi olduğunu vurgulayarak, üretim şartlarının çok ağırlaştığını ve bu konuda devletten fiyat desteği talep ettiklerini ifade etti.
Atatürk’ün “Türkiye ekonomisinin temeli tarımdır” sözünü hatırlatan ilçe başkanı Oturak, “Ülkemizi tarım ve hayvancılık konusunda kendi kendine yeten hatta dışarıya daha fazla ürün satan bir ülke haline getirmek için gerek yerel gerek genel anlamda herkesin üzerine düşeni yapması gerekir” dedi.
ADAPAZARI TARIM SAHASI
Adapazarı Ovası’nın ciddi bir tarım sahası olduğunu dile getiren Oturak, “Kendi ürettiği tohumu kendi sürdüğü tarlaya dikip kendi geliştirdiği milli gübrelerle büyütüp hasat ettiği ürünleri memleketin her köşesindeki vatandaşlarımızın sofralarına gönderebilecek bir Adapazarı hayal ediyorum. İnşallah üreticilerimizin gayretleri belediye ve devlet kurumlarımızın desteği ile bunu başarabiliriz” dedi. Mısır fiyatları ile ilgili destek bekleyen çiftçinin her daim arkasında olduklarına değinen Başkan Oturak, “Çökekler’de mısır çiftçisinin diz çökmesine müsaade edemeyiz” ifadelerini kullandı. 
2 Temmuz 2019 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI