16 Temmuz 2019

İKİ OKULLA İLGİLİ PROTOKOLÜN İMZALANMASININ ÜZERİNDEN BİR YIL GEÇTİ: O OKULLAR LAFTA KALDI


Büyükşehir Belediyesi tarafından Atatürk İlkokulu’nun bulunduğu alana otopark yapma karşılığı geçen yıl sözü verilen ve protokolü imzalanan okulların yapımı unutuldu. Veliler, İmam Hatip mezunu olan Başkan Yüce’den iki okulla ilgili verilen sözü tutmasın

OKUL SÖZÜ UNUTULDU
Büyükşehir Belediyesi, Atatürk İlkokulu’nun bulunduğu alana otopark yapma karşılığı söz verilen iki okul sözünü unuttu. Büyükşehir Belediyesi geçen yıl, Atatürk İlkokulu’nun bulunduğu alana otopark yapımı için Milli Eğitim Bakanlığıyla sözleşme imzalamıştı. Protokole göre Atatürk İlkokulu’nun arazisine karşılık Büyükşehir tarafından Anadolu İmam-Hatip Lisesi ve askeri lojmanların bulunduğu alana 24 derslikli 2 yeni okul inşa edilecekti.
ÜZERİNDEN BİR YIL GEÇTİ
Sözleşmenin imzalanmasının ardından bir yılı aşkın zaman geçmesine rağmen verilen sözler yerine getirilmedi. İmam Hatip Lisesi halen Selçuk Esedoğlu Lisesi’nin prefabrike binasında eğitimine devam ediyor. Dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu geçen yıl, “İlk olarak okullarımızın inşasını tamamlayacak, ardından otopark için çalışma başlatacağız. Hedefimiz okullarımızı 2019-2020 öğretim yılına yetiştirmek” şeklinde açıklama yapmıştı.
ÖĞRENCİ VE VELİLER İSYANDA
Okulların yapımının unutulması öğrenci ve velileri isyan ettirdi. Veliler, Adapazarı İmam Hatip Lisesi mezunu olan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye seslenerek, “Geçen yıl Şubat ayında Meclis karar almış, Haziranda ise okulların yapımı için protokol imzalanmıştı. Bir yıldan beri hiçbir gelişme kaydedilmedi. Okulumuz mezunu Ekrem Başkanın bir an önce okulların yapımına başlamasını arzu ediyoruz” şeklinde görüş belirtti.
6 Temmuz 2019 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI