16 Temmuz 2019

‘KARARI YENİDEN GÖZDEN GEÇİRİN’


15 yıldır Sakarya Üniversitesine kantin işletmeciliği yapan esnaflar bir araya gelerek basın açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada, kantin ile ilgili alınan kararın gözden geçirilmesi istendi.

Sakarya Üniversitesi  “Yaşayan Kampüs” projesi kapsamında, kurulan ağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı bünyesinde bir iktisadi işletme ile kampüs alanı içinde bulunan kafe ve kantinlerin işletilmesi yönündeki haberler üzerine, SAÜ Kantin işletmecileri, dün bir araya gelerek  basın açıklaması yaptı. Kampüs girişinde bulunan bir kafeteryada  bir araya gelen kantin işletmecileri  bu karar ile mağdur edildiklerini ifade ettiler.


15 YILLIK GEÇMİŞ
Kantin işletmecileri adına konuşan Haluk Seyhan, 15 yıldır  Sakarya Üniversitesinde kantin işletmeciliği yaptıklarını ifade etti. Seyhan, “Hepimizin evlatları var. Onları büyütüh yetiştirmek için çalıştık. Emek verdik, ancak okulların açılmasına yaklaşık 1,5 ay kala sözleşmelerin yenilenmeyeceği yönünde, SAÜ’nün ilgili makamlarından  aldığımız tebligatlarla öğrenmiş bulunmaktayız” dedi.


YASAL SÜRE
Devletin kendilerinden kamunun faydası için ayrılmasını istiyorsa, hiçbir itirazda bulunmadan  bunu yapmaya hazır olduklarını ifade eden Seyhan, “Fakat bu uygulama kamunun dışında farklı odakların etkisi altında yapılıyorsa vatanını seven Cumhurbaşkanımızın sevdalısı olan bizleri ve ailelerimizi, vicdanen huzursuz ve rahatsız ediyor. SAÜ’de çalışan tüm kantinlerin sözleşmelerinin uzatılmaması bilgisinin yasal olarak gerekli zamandan daha fazla ilerisinde verilmesi bizleri maddi ve manevi olarak zor duruma sokmuştur” denildi.
TAKİPCİ OLACAĞIZ
Bu durumun tüm sorumluluklarını yerine getiren, vergisini ödeyen esnafın kulağından tutularak sokağa atılması olarak değerlendirildiği vurgulanan açıklamada, “Biz bu muameleyi hak etmiyoruz, ve mağdur ediliyoruz” denildi.  Kendilerinin öğrencilere her zaman abilik ve ablalık yaptıklarını belirten Seyhan, “Bu sürecin  titizlikle tekrar ele alınmasını, üniversitemizin mağduriyetimizi gidererek yeniden değerlendirmesini istiyoruz. Sürecin takipçisi olacağız” sözleri ile açıklamasını tamamladı.
10 Temmuz 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI