ABD seçimleri

Allah’tan TRUMP’cıların aklına ‘’Hiç bir şey olmasa da mutlaka bir şeyler olmuştur…’’ gerekçesi ile YSK’ya itiraz etmek gelmedi. Gelseydi kesin netice alırlardı.

Dedikten sonra gelelim seçimlere…

Trump’ı sevmem. Sebeplerine gelince;

Bir…

TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ Cumhurbaşkanı’na hitaben yazdığı hakaret dolu O MEKTUP. Başkalarını bilmem ama benim çok zoruma gitmişti.

İki…

Kendi papazını alıp bizim papazı vermemesi. Hani şu can bedenden çıkmadıkça verilmeyecek olan Rahip Bronson’dan bahsediyorum.

Üç…

Cari açığı %15 oranında kapatarak ekonomiye destek veren Rıza ZARRAP gibi altın yumurtlayan birisini ABD’de tutarak ekonomimize darbe vurması.

Dört…

Başta ABD olmak üzere yurt dışı hesaplara aktarılan 32 milyar dolar gibi bir paranın kullanılmasına dolaylı olarak müdahale etmesi.

Beş…

TL’nin dolar karşısında değer kaybetmesine sebep olan iç güçleri perde arkasından yönetmesi ve desteklemesi.

Altı…

Meydanı boş bulup F-35’leri vermemesi. S-400’lerden dolayı AMBARGO tehditleri.

Yedi…

Elinde ne olduğunu bilmiyorum ama dünyanın birçok ülkesinde birçok siyasetçiye tehdit ve şantaj söylemlerinde bulunması.

Şimdi gelelim ABD Başkanı BİDEN’e…

G.H.W. Bush’tan yani baba Bush’tan sonra bir başka DERİN ABD’li Başkan oldu. Ortadoğu uzmanı. Genişletilmiş Ortadoğu ve Kuzey Afrika projesinin planlayıcısı ve uygulayıcılarından.  Bu bölgelerdeki ülkelerde yaşanan iç savaş ve katliamlara bakılırsa ABD’nin çıkarları için izleyemeyeceği politika yok diyebiliriz. Kısacası Sekiz yıl OBAMA üzerinden ABD’yi yönetti. Şimdi ise bir dört yıl kendi başına yönetecek.

Her ne kadar 1.5 milyon Müslüman Irak’lıyı öldüren ABD askerlerinin evlerine sağ salim gitmesi için dua edenler olsa da başta Irak’lılar olmak üzere Ortadoğu ve Afrika’da milyonlarca masum insanın ölmesine sebep olan projelerin arkasında ki ABD’linin BİDEN olmasından BİDEN’ı da sevmem. Ayrıca kimin sevdiğini bilmem ama BİDEN denilince aklıma nedense hep BOP ve O’nun görevlendirdiği EŞBAŞKANLAR gelir.

Neyse…

Sonra tekrar yazarız Biden’i. Yazımızı Trump ve Trumpcılarla bitirelim.

Yazımın giriş cümlesinde ‘‘ Hiç bir şey olmasa da mutlaka bir şeyler olmuştur…’’ gerekçesi ile YSK’ya itiraz etmelerini önermiştim. Sakın ciddiye alıp teşebbüs etmesinler. Öyle bir DEMOKRASİ TOKADI yerler ki aylar geçse de etkisinden kurtulamazlar.

Örnekleri var… Denemesi de bedava…

Saygılarımla,

Sinan Ulusinan

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şermin ercan
Şermin ercan - 2 ay Önce

Ne siyasette, ne de başka alanlarda gelenin gideni aratmadığını görmedim. Biden'in sümeninin altında neler var zamanla göreceğiz.