Abiç İbrahim Darcan anısına

Alpullu Şekerspor’da bir spor elçimiz. 6 Kasım 1966 Beylerbeyi-Alpullu Şekerspor karşılaşması. 56 yıl uçup gitmiş. Abiç İbrahim Darcan, Adapazarı futbolunun unutulmazıdır. Dış şehirlerde de ilimizi en iyi temsil eden sporcudur. Yakın dostumdu. Esprili, hoş anlatımlı ağabeyimizdi. Çok güzel sohbetleri olan bir kişiydi.

Şekerspor, Demirspor, İdmanyurdu formaları altında şehrimizdeki futbol rekabetlerini çok yaşayan sporcuydu. Şehir dışında da bizi temsil etmişti. Arşiv Vacit Toraman arkadaşımızdan. Vacit’te Abiç İbrahim’le aynı takımda oynayan Adapazarlılar dostu bir arkadaşımızdır. Mükemmel bir spor arşivi olan kişidir. Bize bu hatıra fotoğrafı göndermiş. Bende gazetemde yayınlıyorum. Aynı zamanda bizim spor tarihimize de ışık tutuyor. Kendisine teşekkür ediyorum.

Abiç İbrahim Darcan’lı güçlü Alpullu Şekerspor kadrosunu görüyoruz. İbrahim ağabeyimizde sahada. Abiç ağabeyimiz hakkın rahmetine kavuştu. Ama hala hatıralarıyla anılıyor. Mekanı cennet olsun  bu iyi kalpli ağabeyimizin.

Adapazarı futbolunun eskileri başkaydı. Kendine has rekabetler yaşanan şehirde çabuk geçen yılları sanki anlayamadık. Şuan hayatta değiller ama isimleri ebedi yaşıyor. İyi hafta sonları sevgili okurlarımız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Üzgün Ümitsiz
Üzgün Ümitsiz - 2 hafta Önce

Mustafa bey, fotoğrafta oturanlar içinde en sağda olan futbolcu eski Bolusporlu, Mersin İdman Yurtlu, Fenerbahçeli Muharrem Algıç değil mi?

banner22

banner21