Ada Lisesi 1969-70 Sınıf Voleybol 

O yıllar okullar kendi sınıfları arasında rekabetli maçlar yaparak spora güzellikler katarlardı. İşte o yılların Adapazarlıların da yakından tanıdığı isimleri görüyoruz.

Okullardan aldığımız güzel eleştirilerde var. Hep futbol diyorlar, haklılar. Sporun güzel zevkle izlenecek branşları da var.

Okuldayken benimde basketbol oynadığımı, voleybola da gönül verenlerden biriyim. Erkek Sanat Okulu basketbolcusuydum. O zamanki rekabetlerde oynamanın mutluluğunu yaşadım.

Voleybola gelince. Sınıflar arası kazandığımız birinciliği hiçbir zaman unutamıyoruz. Ada Lisesi’nde de rekabetli geçen Fen-Edebiyat maçlarından güzel bir hatıra fotoğrafını sizlere sunuyorum. Arşiv sahibi Kadri Ortaç. Bizlere ışık tutacak güzel resimler veriyor. İsimler hep tanıdık.

Adapazarlıların yakından tanıdığı bu isimler spora da katkılar sunan yöneticiler olarak da tanınırlar.

Kadri Ortaç basketbolu da iyi oynayan sporcuydu. Ferit Şahin futbolculuktan sonra Sakaryaspor’da da yöneticilikler yaptı. Süheyl Eren, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde verdiği hizmetlerle anılır. Ferit Emiroğlu, sporculuk hayatında kalecilik yaptı. Olgunlar Turnuvası’nda ünlü yöneticilerinden biriydi.

Şimdi 6 Edebiyat C Sınıfı Voleybol Sınıfı kadrosuna bir bakalım. Asım Gezer, Feridun Köse, Ferit Şahin

Oturanlar (Soldan) Kadri Ortaç, Süheyl Eren ve Ferit Emiroğlu hatıra fotoğrafında görüyoruz.

YORUM EKLE