Adapazarı kuralları

CHP İl Başkanlığı Serdivan AVM’nin yanındaki yeşil alanların imar tadilatları ile ticari alana dönüştürüldüğünü ileri sürerek “işte rant budur” başlıklı 50.000 adet broşür bastırdı ve dağıttırdı.

CHP İl Başkanı Ecevit Keleş, dağıttırdığı broşürde  AVM yanındaki  yeşil  alanlarla cadde 54’ün olduğu yerlerde imar tadilatları yapılıp rant elde edildiğini ileri sürerek “Sakarya Valisi, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanına ve Serdivan Belediye Başkanına seslenmek istiyorum” dedi.

CHP İl Başkanı Keleş’in broşür dağıtımından sonra, AKP İl Başkanı Yunus Tever ve Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, AKP İl binasında yaptıkları  basın toplantısında CHP İl Başkanı Keleş’in  iddialarını red ederek zehir zemberek açıklamalar yaparak Keleş’e PÜH sana dediler.

AKP İl Başkanı Yunus Tever, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’ı  ve ailelerini 40 yıldır tanırım.  Alemdar ve Tever’in rant elde etmeleri söz konusu olmayacağı gibi, rant elde etmeye çalışanlara da fırsat vermeyecek ailelerin evlatlarıdır. Tever ve Alemdar aileleri bu şehirde kimsesizlerin kimi, fakirin fukaranın babası, yetimin başını okşayan el olmuşlardır. Gayrimeşru işlerle iştigal etmezler yaptıkları her şeyi kamuoyu önünde yaparlar, kısacası fakirin fukaranın, yetimin gurabanın hakkını üzerlerine almazlar.

CHP İl Başkanı Sayın Keleş’i de iyi tanırım Sayın Tever ve Alemdar için söylediğim tüm sözler sayın  Keleş için de geçerlidir.

Son 20 yıldır ülke genelinde Genel Başkanlarca izlenen gerginlik siyaseti, sertleşen siyasi üslup, siyasi söylem ahlakının dejenere olması nedeniyle yerel siyasetçilerimizde bundan etkilenmiş gözüküyor..

DARP ve TWEET

CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Ulaş Yusuf Konyalı, CHP İl başkanlığı tarafından bastırılan broşürleri  otuzikievler ve beşköprü  mahallelerinde partili gençler tarafından dağıtılırken AKP Serdivan Meclis üyesi Soner Yıldız tarafından darp edildiklerini iddia ederek,

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’ı da etiketleyerek Soner Yıldız bizim gençlere mafyacılık oynamış. Aklını başına alsın. Bir sıkıntı varsa Adapazarı’ndayız. Siyaset istiyorsa siyaset! Kafası çalışmıyorsa Adapazarı kuralları….” bir siyasi Partinin Gençlik kolları başkanına yakışmayacak mafyavari cümleler kurarak  bir tweet atmış, “arkasından yanlış anlaşıldım sözlerim maksadını aştı” diye kıvıran eski siyasetçiler gibi çark ederek,

Yanlış algı oluşmasını istemeyiz. Biz Cumhuriyet Halk Partili gençler hiçbir zaman çözümü kavgada aramadık. Farklı anlamlar yüklenen “Adapazarı kuralları” tabiri bizim için efendi olmaktır. Saygıyı hiçbir zaman yitirmeyiz”  diye tweet atmış.

Sayın Konyalı, Atatürk’ün kurduğu partide gençlik kolları başkanlığı yapacaksın, söylediğine ve yazdığına dikkat etmeyeceksin böyle bir kural yok. Üstüne üstlük Kocaali’li olacaksın kestiğin racondan cayacaksın. Baba dostun bir büyüğün olarak sana tavsiyem söz ve söylemlerine dikkat et.  Siyaset de seni daha iyi yerlerde görmek beni mutlu edecektir. Bu cevher sende var. Biraz daha özen ve itina.

AKP Serdivan Belediyesi Meclis üyesi Soner Yıldız’ın da broşürlerin dağıtımına engel olması nedeniyle de CHP’li gençlerle aralarında bir tartışmanın olduğu her iki tarafın açıklamalarından anlaşılmaktadır.

Soner Yıldız, AKP Meclis üyesi kendini kolluk kuvvetleri yerine koyup broşür dağıtan gençlere engel olmaya çalışması nasıl gayri yasalsa, CHP Gençlik kolları başkanı Ulaş Yusuf Konyalı’ının tweet’de o denli meşru değildir.

Geçtiğimiz günlerde de CHP il binasının önünde caddeye araç park eden cadde esnaflarıyla da CHP ilçe gençlik kolları başkanı kavga etmiş ayırmaya çalışan esnafa da saldırgan tutum içersinde bulunmuştur.

CHP Grup Başkan vekili Sayın Özkoç ve İl Başkanı Sayın Keleş’e bir dost tavsiyem olacak bu gençlere siyasetin demokrasi gereği yapıldığını milletin oyunun hoşgörü ve sevgi ile alınacağını hatırlatmaları gerekir diye düşünüyorum.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ceycan
Ceycan - 2 hafta Önce

Peki Kocaali'li olan gencinize bu güne kadar hal hatır sordunuz mu? Herhangi bir mücadelesinde yanında olup fikirlerinizi paylaştınız da mı şimdi yol yordam öğretmeye çalışıyorsunuz. Siz her şeyin en doğrusunu mu yapıyorsunuz? Bir genç sinirlenip bişeyler yazmış ve pişmanlığını dile getirmiş. Sizin bu konulara değinmekte ki amacınız nedir? Neden birilerine iyi görünmeye çalışır gibi yazılar yazıyorsunuz? Ben de size daha cesur olmanızı tavsiye ediyorum. Baskı altında kalmadan kendinize fayda sağlamaya çalışmadan yazın yazılarınızı. Sevgi, saygı, hoşgörü herkesin içinde var. Duruşunuzu gösterin ki net birini görelim karşımızda. Ne olduğu belli olmayan, cesareti olmayanlardan olmayın.

Kaan
Kaan - 2 hafta Önce

Burada siyaset yapacağınıza bence sizde sorulan soruları Serdivan Belediyesi Başkanına sormalısınız halkın menfaati konusunda öncelikli olmanız gerekirken bunları savunmanız gazetecilik değildir.