Akıllar Play-Offtaydı

Referandum nedeniyle cuma günü oynanan maçta Sakaryaspor'un itici gücü taraftarın az sayıda olması ister istemez takimi etkilemiş. Geçen hafta alınan beraberlik sonucu somut hedef Play-Off olunca takımın aklı da Play-Off maçlarında. Bu gözle görülen bir gerçek.

Maçta beklenen 11 ile sahaya çıkan Sakaryaspor'da Serdar Ümit Deniz cezalı Cihan Yıldız sakat bu iki oyuncumuz dışında eksik yoktu.

Maçın başından itibaren tempoyu istediği gibi şekillendiren Sakaryaspor zor günler geçiren rakibi karşısında adeta ter idmanı yaptı. Seyrekte olsa etkili ataklarla rakip kaleye giden temsilcimiz ya kaleciye ya direğe takıldı.

İlk yarısı 0-0 biten maçta ikici yarının, ilk yarıya oranla 12 Bingöl yarı sahasında geçeceğini tahmin ediyordum ki hocada bunu düşünmüş olacak Mümin-Coşkun değişikliği ile etkili olmaya çalıştı. Bizse bu değişiklik ile başladığımız ikinci yarıya rakip alanda ağırlık verdik ve Murat Hacıoğlu'nun oyuna girmesi ve oyuna ağırlığını koymasıyla 80.dakika da Mümin ile golü bulduk. Golde kaptanın payı büyüktü. Her şey buraya kadar çok güzel gidiyordu ki 90.dakika da 12 Bingöl’ün golü geldi ve yine beraberlikle ayrıldık.

Maçın hakemine değinmek istiyorum çünkü geçen haftaki katliamdan sonra hakem önemliydi. Türkiye Futbol Federasyonu'nun hakkaniyet anlayışını bu hakemi izlerken de anlamlandıramadım. Sabır çekip Play-Offları bekliyoruz. Federasyondan ise hakkaniyetli olmalarını...

Ama taraftarımız rahat olsun biz bu ligden cıkarız. Play-Off ta tribünleri boş bırakmayalım yeter. Herkese iyi haftalar

YORUM EKLE